دکورپرداز
دکور پرداز

جادوی اعداد منتشر گردید

جادوی اعداد منتشر گردید

به گزارش دکور پرداز کتاب جادوی اعداد تکنیک های قیمت گذاری سهام؛ از علم تا هنر نوشته علی صادقی و امیر مهاجر توسط انتشارات لوح فکر منتشر گردید.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، اخیرا کتاب «جادوی اعداد» تکنیک های قیمت گذاری سهام؛ از علم تا هنر نوشته علی صادقی و امیر مهاجر توسط انتشارات لوح فکر انتشار یافته است.
کتاب شامل ۱۲ فصل است که عناوین آن عبارتست از:
۱- اشمیدلن؛ آشنایی با صورت های_مالی
۲- چای تخم مرغ؛ تحلیل_ترازنامه و صورت جریان وجوه نقد
۳- کشتی فضایی؛ تحلیل نسبت های_مالی کلیدی
۴- پاراسلوس؛ تحلیل نسبتهایثبات مالی
۵- جنگ بالشت ها؛ تحلیل حقوقصاحبانسهام
۶- سوسک های تپل کبابی نسبتهای_نقدینگی
۷- بنیامین گراهام؛ مدلهای_تجاری
۸- مستر پورتر؛ تحلیلکسبو_کار
۹- گاو شیرده و ستاره ها؛ تحلیل_استراتژی
۱۰- استاد راکفلر ؛سیاست
های توزیع سود
۱۱- کلبی مسلک؛ قیمت گذاری سهام
۱۲- اعلیحضرت وارن بافت؛ استراتژی های سرمایه گذاری روی سهام
نویسندگان این اثر در مقدمه کتاب آورده اند:
از مهم ترین سوالاتی که این روزها با اوج گرفتن حضور عموم مردم در بازار بورس و خرید و فروش سهام شرکتهای بورسی به وضوح در محافل مختلف شنیده می شود این است که آیا سهم فلان شرکت آنقدری که معامله شد می ارزید؟ چه آینده قیمتی میتوان برای آن پیشبینی کرد؟ و این که با عنایت به پیچیدگی علم مدیریت مالی، آیا این امکان برای عموم مردم وجود دارد تا فارغ از فرمول های انتزاعی درسی و یا نرم افزارهای سردرد آور، به ارزیابی و تحلیل درستی از ارزشمندی سهام شرکت ها رسید؟

همینطور با اندک نگاهی به بورس های موفق دنیا، به نظر می آید لازمه کارایی بازارهای مالی، کشف ارزش ذاتی سهام یا همان قیمت واقعی سهام است. بدین مفهوم که هرچه ارزشگذاری سهام با دقت و کیفیت بیشتری سنجیده شوند، بازار پویا و قابل اتکا تری خواهیم داشت. شاید بنابراین هم باشد که در آن سوی مرزها، تحلیل رفتار مالی شرکتهای بورسی و ارزشگذاری قیمتی سهام از علوم و فنون کلاسیک مدیریت مالی فراتر رفته و از عنوان «هنر ارزشگذاری قیمتی سهام» استفاده می نمایند.

این کتاب در اصل سفرنامه ایی است به هنگ کنگ که یکی از مهم ترین مراکز مالی قدرتمند جهان به حساب می آید و شهری است پر جنب وجوش.
شیوه نگارش کتاب این گونه است که ضمن ارائه سبک جدیدی برای متون علمی، هر آنچه در چهار چوب نظری و فرمولی گفتیم بلافاصله با مثال های واقعی و مطالعه موردی در رابطه با آن تکمیل شود. به زبان ساده تر؛ ارائه چهارچوب نظری با چاشنی مثال های واقعی و سودمند. ازاین رو در عین حالیکه اعماق صورت های مالی با زبانی شیرین و با دقت و وسواس واکاوی شده است، عرضه مثال هایی واقعی از شرکتهای معروف دنیا سبب شده وجوه مختلف هنر ارزشگذاری سهام تحلیل شود.
گفتنی است مطالب کتاب به نحوی تنظیم شده که طیف متنوع و مختلفی از مخاطبان را در بر بگیرد، از سهام داران خرد تا سهامداران فعال در بازار سرمایه تا مدیران مالی شرکت ها و سرمایه گذاران در بازار های مالی می توانند بعنوان یک راهنمای جامع و قابل اعتماد در کسی و کار بازار سرمایه، در ارزشگذاری قیمت سهام، از نسخه پیچی آن استفاده کنند. این رمان کاربردی، خوانندگان خویش را تشویق می کند تا مانند یک کارآفرین فکر کنند و وارد بازار شوند. به سهام داران آموزش می دهد که با اندک موج مثبتی خریدار نشوند و با اندک ترسی، در صف فروش سهام بنشینند.

محتوای کتاب به همه فعالان بازار سرمایه بارها یادآوری می کند که شرط لازم و کافی برای موفقیت در این بازار و کسب بازدهی خوب و مداوم این است که از یک سو بر تکنیک های قیمت گذاری سهام شرکت ها مسلط شوند و دوم در پیدا کردن سوژه های مطلوب سرمایه گذاری، بر مبنای آنچه گفته شد، فرصت طلب باشند.
این کتاب ماحصل یک حضور در یک کارگاه یک هفته ایی در هنگ کنگ است.
کتاب «جادوی اعداد» تکنیک های قیمت گذاری سهام؛ از علم تا هنر نوشته علی صادقی و امیر مهاجر توسط انتشارات لوح فکر با شمارگان هزار نسخه در ۱۹۶ صفحه با قیمت ۵۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/04/18
22:35:13
0.0 / 5
1336
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد