دکورپرداز
دکور پرداز

دولت سوئد مجبور به برگرداندن بیت کوین های یک قاچاقچی شد!

دولت سوئد مجبور به برگرداندن بیت کوین های یک قاچاقچی شد!

دکور پرداز: دادگاهی در سوئد حکم به بازگشت اموال یک فرد را داده که به جرم روش مواد مخدر دستگیر شده بود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از کوین دسک، حدود دو سال پیش پلیس سوئد یک قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کرد و اموال را همچون ۳۶ بیت کوین مصادره کرد. در ان زمان بیت کوین های در اختیار این فرد تنها ۱۵۰ هزار دلار ارزش داشتند اما از دو سال پیش بهای بیت کوین گرفتار یک جهش بسیار بزرگ شد که همین مساله نیز ارزش دارایی این مجرم را شدیدا افزایش داده است به شکلی که حالا وی با فروش تنها سه بیت کوین می تواند پول ۳۶ بیت کوین دو سال پیش را به دست اورد.
این فرد بعد از ازادی از پلیس به سبب مصادره غیرقانونی اوالش شکایت کرده و حالا دادستان سوئد- تووه کولبرگ- حکم داده که دولت مکلف است تا بیت کوین های این فرد را به وی بازگرداند. طبق حکم صادره، مبنای خسارت پرداختی به این فرد باید طبق دارایی های وی در زمان مصادره باشد نه ارزش دلاری آنها در آن زمان و بنابر این صرف نظر از این که ارزش بیت کوین ها هم اکنون چه قدر است، دولت باید ۳۶ بیت کوین را به فرد شاکی بازگرداند.
لازم به ذکر است که ارزش بیت کوین در سالهای پیش بسیار پایین تر از قیمت فعلی آن بود حتی در ماه های نخست اجرای برنامه بیت کوین، اسخراج کنندگان بیشتر با هدف سرگرمی مبادرت به حل تابع هش شبکه بیت کوین می کردند و به سبب آسان بودن حل تابع و ارزش کم بیت کوین در آن دوره، معامله ای با آن صورت نمی گرفت. با این وجود بعد از آن که بیت کوین و سایر رمزارزها به ابزاری محبوب برای سرمایه گذاری و نوسان گیری در میان معامله گران جهان تبدیل شدند ارزش آنها به سرعت رو به افزایش رفت.
بیت کوین هم اکنون حدود ۴۸ هزار و ۶۰۰ دلار قیمت دارد اما او قله قیمتی ثبت شده این رمزارز حدود ۶۲ هزار دلار بوده است.
منبع:

1400/05/30
13:38:07
0.0 / 5
1026
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد