دکورپرداز
دکور پرداز

بورس باردیگر کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد

بورس باردیگر کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد

دکور پرداز: ادامه روند نزولی در بازار سرمایه سبب شد شاخص کل بورس که پس از مدت ها توانسته بود از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد گذر کند، باردیگر به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد عقب گرد داشته باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۲۷ هزار و ۸۱۰ واحد نزول تا رقم یک میلیون و ۴۹۶ هزار واحد کاهش پیدا کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۷۴۶۶ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم ۴۴۶ هزار و ۸۹۳ واحد را ثبت نمود.
معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۲۰ هزار و ۷۶۵ میلیاردریال انجام دادند.
از بین نمادهای بورسی ۱۱۰ نماد مثبت و ۲۷۶ نماد منفی بوده اند و صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.
در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم که توانسته بود کانال ۲۲ هزار واحد را فتح کند با ۱۵۱ واحد کاهش به کانال ۲۱ هزار واحد عقب گرد کرد و در رقم ۲۱ هزار و ۹۶۰ واحد ایستاد.
در این بازار ۵۹۷ هزار معامله به ارزش ۷۰ هزار و ۵۱۵ میلیاردریال انجام شد.
در بازار فرابورس ۹۹ نماد مثبت و ۱۵۰ نماد منفی بودند که از میان این نمادها فولاد هرمزگان جنوب و صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری صبا تأمین، پلیمر آریاساسول و پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
منبع:

1400/06/10
11:39:13
0.0 / 5
1371
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد