دکورپرداز
دکور پرداز

آخرین اخبار از طریق اندازی هسته معاملات بومی بورس

آخرین اخبار از طریق اندازی هسته معاملات بومی بورس

به گزارش دکور پرداز مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس آخرین اخبار از طریق اندازی هسته معاملات بومی بازار سرمایه را اعلام نمود.


روح الله دهقان در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر اینکه برای ارتقای ظرفیت سامانه معاملات از اوایل اوج گرفتن بازار سرمایه اقداماتی انجام شد، توضیح داد: سامانه معاملات موجود نسبت به سامانه اصلی که از شرکت فرانسوی خریداری شده بود ظرفیت های به مراتب بالاتری دارد و شاید بیشتر از ۱۰ برابر سامانه فرانسوی در این سامانه ظرفیت سازی شده که این امر به علت توسعه هایی است که روی سامانه انجام گرفته است.
وی افزود: باید به این نکته توجه کرد که هر سامانه برپایه فناوری اطلاعات تا حدی قابل گسترش و قابل توسعه است و تا یک میزان مشخص از ظرفیت را می تواند پوشش دهد بنابراین در بحث های بلندمدت و میان مدت بحث سامانه معاملات بومی و تولید داخل را مطرح کردیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس افزود: با سامانه معاملات بومی می توانیم ظرفیت های بالاتری را پوشش دهیم. این سامانه هم اکنون ساخته شده و از خردادماه سالجاری کارهای آن نهایی شده است اما بهره برداری از این سامانه نیازمند مشارکت سازمان بورس و بورس های کشور یعنی بورس تهران و فرابورس است.
وی با تکیه بر اینکه برای بهره برداری از سامانه احتیاج به مشارکت نهادهای مذکور است، توضیح داد: به هر حال نمادهای معاملاتی باید به این سامانه منتقل شود و مدیریت نمادهای معاملاتی در اختیار بورس ها و سازمان بورس است. در این راستا نامه نگاری های لازم را با سازمان انجام داده ایم و منتظر تصمیم گیری سازمان برای تعیین نحوه بکارگیری سامانه هستیم، چونکه سازمان باید تصمیم بگیرد کدام نمادها به سامانه جدید منتقل شود.
وی افزود: در واقع هنوز تصمیم گیری در سازمان بورس و شرکتهای بورس و فرابورس صورت نگرفته و به شرکت مدیریت فناوری اعلام نشده است تا بتوانیم برای بهره برداری اقدام نماییم. پیشبینی می شود پس از فرآیندهای قراردادی و تصمیم گیری شش ماه زمان برای زیربار بردن سامانه نیاز داریم.1400/07/16
14:04:27
0.0 / 5
1220
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد