دکورپرداز
دکور پرداز

وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ گردید

وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ گردید

دکور پرداز: بانک عامل بخش مسکن سقف های جدید تسهیلات مسکن ایثارگران و خانواده شهدا را به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ نمود.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک عامل بخش مسکن، این تسهیلات در گروه تسهیلات تکلیفی بانک مسکن قرار دارد که این بانک خودرا متعهد به پرداخت آن طبق ضوابط بالادست می داند.
بر این اساس سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن مخصوص خانواده شهدا و ایثارگران در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر و مراکز استانها به ۳۰۰ میلیون تومان بالا رفته و در سایر شهرستان ها و روستاها نیز به ترتیب به ۲۵۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.
این تسهیلات پس از معرفی واجدین شرایط از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت می باشد.
در مصوبه بانک تخصصی بخش مسکن برای پرداخت این نوع تسهیلات آمده است: آن دسته از متقاضیانی که معرفی نامه صادره آنها پیش از ابلاغ این نامه عمومی به بانک ارائه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آنها در دفترخانه ثبت نشده باشد، در صورت ارائه معرفی نامه جدید از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران (اعتبار ابلاغی سال ۱۴۰۰) می توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید بهره مند شوند.
با این حال افزایش سقف تسهیلات برای آن دسته از متقاضیانی که قرارداد آنها در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی شده است، قابل تسری نیست.
بر اساس این گزارش تسهیلات جهت خرید و ساخت واحد مسکونی مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران با نرخ سود ۴ درصد به متقاضیان پرداخت می شود. این تسهیلات با معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت می باشد و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن ۲۰ سال می باشد.
برای دریافت سقف تسهیلات باید ۸۰ درصد ارزش کارشناسی ملک که توسط ارزیاب بانک محاسبه و در گزارش ارزیابی درج می شود، تکافوی تسهیلات را بنماید.
امکان تلفیق وام مسکن ایثارگران با وام های مسکن از سایر محل ها و وام جعاله وجود دارد
همچنین اعطای تسهیلات فروش اقساطی خرید و یا ساخت مسکن در قالب تسهیلات مسکن زوجین به معرفی شدگان تسهیلات مسکن ایثارگران امکان پذیر می باشد.
بر این اساس، شخص دارای معرفی نامه، می تواند از سقف تسهیلات مد نظر (در چارچوب ضوابط این تسهیلات و قاعدتاً با لحاظ مبلغ تسهیلات تعیین شده از طرف نهاد ذی ربط در معرفی نامه صادره) استفاده کرده، همسر وی نیز از تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم، صندوق پس انداز مسکن، حساب پس انداز مسکن جوانان، اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و یا توأم بهره مند شود.
اعطای تسهیلات جعاله از محل اوراق ممتاز، با سپرده یا بدون سپرده و یا بصورت توأم تا سقف های مقرر بصورت هم زمان و غیر هم زمان نیز امکان پذیر می باشد.
پرداخت تسهیلات ایثارگران منوط به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز با حداقل مانده ۲ میلیون ریال امکان پذیر است.


منبع:

1400/07/27
10:14:59
0.0 / 5
1124
تگها: پرده , خانه , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد