دکورپرداز
دکور پرداز

مجردهای بالای 18 سال آماده ثبت نام مسکن باشند؟

مجردهای بالای 18 سال آماده ثبت نام مسکن باشند؟

امکان ثبت نام برای افراد مجرد بالای ۱۸ سال احیانا در هفته آینده به تصویب شورایعالی مسکن می رسد اما گفته می شود این افراد تا زمان تحویل واحد باید ازدواج کنند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، آنطور که وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده پیشنهاد فراهم شدن امکان ثبت نام تمامی افراد مجرد بالای ۱۸ سال در طرح جهش تولید و تأمین مسکن به دولت ارائه شده که رئیس جمهور هم با آن موافق است و احیانا دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده به تصویب شورایعالی مسکن می رسد. البته گفته می شود تا زمان تکمیل خانه ها که احیانا حدود دو سال طول می کشد مجردهایی که نام نویسی کرده اند باید ازدواج کرده باشند.
اما هم اکنون چهار گروه از افراد مجرد امکان ثبت نام در طرح جهش تولید و تأمین مسکن را دارند. گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و الان مجردِ سرپرست خانوار تعریف می شوند. اگر آقا و خانمی مجرد اما سرپرست خانوار باشد می تواند در این طرح شرکت نماید به این مفهوم که قبلا ازدواج داشته و الان با فرزندان خود زندگی می کند.
همینطور معلولین جسمی حرکتی با ۲۰ سال سن شامل مرد و زن می توانند در این طرح شرکت نمایند. نخبگان علمی با تایید بنیاد ملی نخبگان هم می توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت نمایند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد.
استثنایی هم وجود دارد و آن این که خانم هایی که ازدواج نکردند اما ۳۵ سال آنها تمام شده است هم می توانند در این طرح شرکت نمایند اما این استثنا شامل حال مردان نمی گردد.
امکان دارد افراد مجردی که خارج از شمول چهارگانه قرار دارند و برای ثبت نام در طرح جهش تولید و تأمین مسکن اقدام می کنند با خطای سیستم مواجه نشوند اما تا وقتی که پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی شکل اجرایی و قانونی به خود نگیرد طبیعتا امکان دعوت از این افراد در مراحل بعدی وجود ندارد.
از روز گذشته عملیات اجرایی واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن با هدف از راه اندازی سالیانه یک میلیون واحد مسکونی به صورت رسمی در استان ها تحت نظر استانداران بعنوان روسای شورای مسکن استان ها شروع شد. رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مراسم چهارمین همایش ملی پدافند شهری، ضمن اعلام این خبر از ابلاغ قانون پرداخت تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی بانکها به بخش مسکن که ذیل طرح جهش تولید و تأمین مسکن قرار می گیرد اطلاع داد.
وزارت راه و شهرسازی در تلاش است تا زمین مورد نیاز برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی ذیل طرح جهش تولید مسکن را تأمین کند. در مرحله اول ثبت نام که الان در جریان است و تا ۲۸ آبان ادامه دارد در بعضی استانها همچون قم به دلیل مشخص نشدن محدوده مورد نیاز برای اجرای این پروژه در فهرست ثبت نام حضور ندارند اما محمود محمودزاده ـ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ـ وعده داده که بمحض تأمین اراضی در شهرهایی که زمین برای آنها در این مرحله تأمین نشده است، ثبت نام دوره دیگر شروع می شود. همینطور متقاضیانی که شهر موردتقاضای آنها در این دوره از ثبت نام در فهرست شهرها نیست باید منتظر باشند تا اراضی در شهر موردتقاضای آنها تامین گردد.
از بامداد روز گذشته نشست هشت روزه ای در سازمان ملی زمین و مسکن با حضور مدیران ادرات کل راه و شهرسازی برای تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن شروع شده است. در این خصوص احمد اصغری مهرآبادی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ـ گفته است: همچون سیاست هایی که برای این امر در نظر داریم تحویل و تحول اراضی ملی، الحاق اراضی به حریم و محدوده شهرها و تأمین زمین از محل تفاهم نامه با سایر دستگاه ها خواهد بود.
گفته می شود اراضی وزارت راه و شهرسازی فعلاً کفاف تولید حدود یک میلیون واحد مسکونی را می دهد. این صحبت را چند روز قبل، ابوالفضل نوروزی ـ مشاور وزیر راه و شهرسازی ـ اعلام نموده و اظهار داشته بود: دستگاههای دولتی مکلف هستند ظرف دو ماه اراضی خویش را به نام دولت به وزارت راه و شهرسازی کنند که یک ماه فرصت باقی مانده است. الان اراضی در بعضی استانها شناسایی شده و شخص رئیس جمهور پیگیر تولید مسکن هستند.
محمد اسلامی اواسط تیرماه سال جاری اظهار داشته بود: سالها وزارت راه و شهرسازی موفق نمی شد اراضی خودش را برای تولید مسکن دریافت کند و با فقر زمین مواجه بودیم اما خوشبختانه در یک سال گذشته با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها ۲۴۰ هزار هکتار زمین متعلق به خودمان در اختیار طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفت.
ازاین رو گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ ثبت نام متقاضیان برای واحدهای طرح تولید و تأمین مسکن در ۳۱ استان و ۴۶۶ شهر در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir شروع شده است. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند.
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی تا روز نهم آبان ۱۴۰۰ بالغ بر ۶۳۲ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند. محدودیتی برای نام نویسی وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت نام وجود دارد. ازاین رو واجدان شرایط بدون دغدغه، ثبت نام را انجام دهند. تا یک ماه آینده پس از تکمیل ثبت نام و همزمان با تکمیل ثبت نام، پالایش اطلاعات انجام می شود و کسانی که واجد شرایط دریافت مسکن هستند از راه پیامک به آنها اطلاع رسانی می شود تا مابقی مراحل ثبت نام را طی کنند.
منبع:

1400/08/11
23:01:00
0.0 / 5
1069
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد