دکورپرداز
دکور پرداز

بورس جان گرفت؟!

بورس جان گرفت؟!

درحالی که در هفته جاری، وضعیت نا به سامان بازار سرمایه پای رییس سازمان بورس و وزیر اقتصاد را به مجلس باز کرد، روند حرکت این بازار برخلاف هفته قبل صعودی شد و شاخص کل بورس توانست از مرز یک میلیون و 450 هزار واحد نیز گذر کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بازار سرمایه هفته جاری را صعودی شروع کرد؛ بطوریکه شاخص کل بورس در روز شنبه با ۴۲ هزار و ۲۲۱ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد را ثبت نمود. فرابورس نیز دراین روز روندی صعودی داشت و توانست با ۵۰۷ واحد افزایش به کانال ۲۰ هزار واحد بازگردد و رقم ۲۰ هزار و ۳۶۰ واحد را ثبت کنند.
اما در روز یکشنبه بازار باردیگر ریزشی شد؛ بطوریکه شاخص کل بورس در این روز ۹۶۸۹ واحد کم شد و به رقم یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد رسید. روند حرکت شاخص کل فرابورس نیز در این روز نزولی بود بطوریکه با ۱۲۸ واحد کاهش در رقم ۲۰ هزار و ۲۳۱ واحد ایستاد.
بورس در روز دوشنبه (۱۷ آبان) نوسانی شد؛ بطوریکه شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و ۴۲۶ واحد کم شد اما در نهایت توانست با ۳۴۹۹ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۳۴ هزار واحد را ثبت کند. در این روز شاخص کل فرابورس با ۱۱۷ واحد افزایش تا رقم ۲۰ هزار و ۳۴۹ واحد صعود کرد.
روند حرکت شاخص کل بورس در روز سه شنبه صعودی بود؛ بطوریکه در این روز شاخص کل بورس ۱۳ هزار و ۲۹۸ واحد افزوده شد و تا رقم یک میلیون و ۴۴۷ واحد صعود کرد. در این روز شاخص فرابورس هم توانست با ۲۲۳ واحد افزایش رقم ۲۰ هزار و ۵۷۲ واحد را ثبت کند.
در نهایت در روز چهارشنبه بازار سرمایه توانست با چراغ سبز به هفته اختتام دهد و شاخص کل بورس با ۸۸۵۵ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۵۶ هزار واحد را ثبت کند. شاخص کل فرابورس نیز در این روز ۷۴ واحد افزوده شد و به رقم ۲۰ هزار و ۶۴۷ واحد رسید.
روند حرکت بازار سرمایه در حالی صعودی شد که روز سه شنبه (۱۸ آبان) مجید عشقی، رییس سازمان بورس و ارواق بهادار و همین طور سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی برای پاسخگوی در مورد وضعیت بازار سرمایه نزد نمایندگان رفتند. عشقی در این روز از لزوم برنامه ریزی برای مدیریت نوسانات کوتاه مدت، برنامه ریزی برای افزایش سهم بازار بدهی و همکاری بورس و بانک مرکزی، رشد سودآوری ۷۰ درصدی شرکتهای فعال بورسی و تسریع وضعیت شرکتهای حقوقی سخن گفت.
همین طور سید احسان خاندوزی بر این نکته اصرار کرد که کمک به سرمایه گذاران خرد وظیفه دولت می باشد و وضعیت بازار سرمایه با همکاری همه وزارتخانه ها بهبود می یابد.
منبع:

1400/08/20
17:06:29
0.0 / 5
933
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد