دکورپرداز
دکور پرداز

تورم بالا در اروپا

تورم بالا در اروپا

دکور پرداز: متوسط نرخ تورم کشورهای عضو اتحادیه اروپا از چهار درصد گذشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به ۴.۴ درصد رسید تا نرخ تورم باردیگر از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه فاصله گیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ بطور متوسط ۴.۱ درصد بوده که از ماه قبل ۰.۵ درصد بیشتر شده است.
در مقایسه با ماه قبل، نرخ تورم در یک کشور کاهش و در ۲۵ کشور افزایش داشته است. همین طور یک کشور نیز هیچ ثبات تورمی را تجربه نکرده است.
انرژی با تورم ۷.۱۲ درصدی و خدمات با تورم ۳.۸۶ درصدی و تنباکو با تورم ۰.۵۵ درصدی پیشتاز گروههای مختلف بوده اند و کالاهای صنعتی نیز با تورم ۰.۴۳ درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی نیز طی این مدت ۱.۲ درصد بوده است.
در میان کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لیتوانی با ۸.۶ درصد بوده است و بعد از این کشور نیز استونی با ۶.۸ درصد و مجارستان با ۶.۶ درصد قرار دارند. از جانب دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به مالت با ۱.۴ درصد بوده است و بعد از این کشور، پرتغال با ۱.۸ درصد و یونان با مثبت ۲.۸ درصد قرار دارند.
از جانب دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک ۵.۴ درصد، آلمان ۴.۶ درصد، فرانسه ۳.۲ درصد و در اسپانیا ۵.۴ درصد اندازه گیری شده است. در میان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز تورم نروژ طی این مدت ۴.۰ درصد و سوییس ۱.۳ درصد اندازه گیری شده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1400/08/27
14:34:03
0.0 / 5
1378
تگها: خدمات , صنعت , كالا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد