دکورپرداز
دکور پرداز

شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد

شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد

به گزارش دکور پرداز مدیرعامل فرابورس ایران از تصویب ضوابط خاص استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه در سازمان بورس و همینطور پذیرش یک شرکت تاکسی اینترنتی در فرابورس اطلاع داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی ضمن اشاره به این که در قدم اول شرکت تپسی بعنوان نخستین استارتاپ در فرابورس پذیرش شد، اظهار داشت: سایر استارتاپ ها مثل فیلیمو هم درخواست پذیرش در فرابورس را داده اند که درحال بررسی است.
وی با تکیه بر این که شرکتهای استارتاپی به علت دارایی های نامشهود زیادی که دارند نسبت به سایر شرکتهای بازار سرمایه با ریسک بالاتری مواجهند، اضافه کرد: بنابراین در قدم اول برای عرضه اولیه این شرکت ها، سهام آنها به مردم عرضه نمی گردد بلکه به صورت غیر مستقیم و از راه مشارکت صندوق های سرمایه گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به این پرسش که استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه باید چه شرایطی را احراز کنند، عنوان کرد: این شرکت ها مثل همه بنگاه هایی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند باید شرایط پذیرش را که توسط فرابورس مشخص شده، احراز کنند.
وی افزود: همینطور علاوه بر شرایط فوق، شروط ۱۷ گانه ای هم توسط کارگروه استارتاپ ها تعیین شده که باید آنها را قبل از ورود به بازار سرمایه فراهم نمایند.
هامونی در مورد این شروط ۱۷ گانه به چند مورد مهم آن اشاره نمود و اظهار داشت: مثلا باید درصدی از سهام خویش را نزد هیأت پذیرش فرابورس به وثیقه بگذارند تا وقتی که ریسک های شرکت به حداقل رسید این سهام به مرور در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.
همچنین از دیگر شرط های مهم صیانت از داده های محرمانه کاربران مردمی هست که باید تاییدیه هایی پیرامون این مورد به فرابورس ارائه نمایند.


منبع:

1400/09/08
11:17:02
0.0 / 5
1129
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد