دکورپرداز
دکور پرداز
حسینی:

فشار روی پلت فرم های داخلی رمزارز موجب رونق مبادلات زیرزمینی می شود

فشار روی پلت فرم های داخلی رمزارز موجب رونق مبادلات زیرزمینی می شود

به گزارش دکور پرداز یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: با انسداد درگاه پرداخت پلت فرم های رمزارز به وضعیت اقتصادی مطلوب نمی رسیم.


سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به موضوع ساماندهی رمز ارز ها و بسته شدن درگاه پرداخت برخی پلت فرم ها، گفت: فشار بر پلت فرم های داخلی موجب ایجاد بی نظمی در زمینه اقتصاد دیجیتال و زیرزمینی شدن فعالیت ها و تبعات بعدی آن می شود.
وی در ادامه اظهار نمود: در یک شرایط اقتصادی هستیم که هم از ظرفیت های درونی کشور و هم ظرفیت های خارج از کشور باید به نحوی که شرایط اقتصادی ما را رو به رشد ببرد استفاده نمائیم. در ایجاد ظرفیت های خارجی باتوجه به تحریم های موجود به مشکل برخوردیم و این را باید قبول کنیم؛ پس به جهت اینکه ظرفیت درون کشور ایجاد شود و برای افزایش ظرفیت اشتغال باتوجه به ظرفیت های مختلفی که در محل های مختلف ما وجود دارد به اقتصاد پویا در کشور نیاز است که اینها را شکوفا نماییم.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: مجلس هم در بحث قوانین مربوط به تاثیر کسب وکارها که اخیراً هم تصویب گردید و هم در جهت تسهیل گری قانون مصوب کرده است اما قسمتی از این کارها به فضای مجازی و محیطی کشور برمی گردد که نیاز است اینها کنترل شوند.
وی در ادامه اشاره کرد: بنده معتقدم کسب و کارهای داخلی را با ظرفیت تسهیلاتی که در زمینه صندوق کارآفرینی داریم باید حمایت نماییم اما در جاهایی نیاز هست که منابع مالی و دادوستدها را کنترل نماییم، این جز قوانین کشور است؛ اما ساختار قانون تجارت باید به سمتی برود که مانعی ایجاد نکند.
حسینی اضافه کرد: من معتقدم ضمن این که منابع مالی و پلت فرم ها باید همکاری کنند اما نوع کار نباید به نحوی باشد که داد و ستدهای خرد را به سمت زیرزمینی شدن و خارج از قاعده ببریم و به اصل کار لطمه بزند؛ پس هر چقدر اینها را توانمند نماییم و داد و ستدها شفاف شود، به قوای کار و ارتقای مشاغل داخلی کمک خواهدنمود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا این مساله بسته شدن درگاه های پرداخت برخی پلت فرم ها را پیگیری خواهید کرد اضافه کرد: بله حتما این کار را می کنیم؛ اگر درگاه پرداخت آنها از حیث و سخت گیری قوانین پرداخت آنها به مشکل برخورد حتما پیگیری می نماییم. باید قاعده ای برای این مسیر وجود داشته باشد و بدون اطلاع و مسدود کردن دادوستد اینها گردش مالی را با مشکل مواجه خواهدنمود و تمام مشاغل داخلی و بازار سرمایه داخل کشور را به سمت دیگر منتقل خواهد شد و به مشاغل خانگی لطمه وارد میکند پس ما باید نقدینگی را در سطح کشور با یک برنامه منطقی به سمت ایجاد ارزش افزوده ببریم.
وی با تاکید بر لزوم سازماندهی رمز ارزها اظهار داشت: ما باید کمک نماییم این کسب وکارها تسهیل شود و ما که با ایجاد ارتباط مشاغل خارجی در کلان مشکل داریم، حال اگر درون را هم در مضیقه قرار دهیم به وضعیت اقتصادی مطلوبی نخواهیم رسید و امیدوار هستم که مجلس و دولت به این درک متقابل برسند و آنجا که نیاز است کنترل شود و آنجاهایی که مقرر است بصورت روشن ساختار مراودات مالی در مشاغل خرد را می خواهند کنترل کنند به صاحب این آن حرفه ها برسد که اگر بنا است درگاه پرداخت باز شود به چه شکلی مقرر است این درگاه کنترل شود.
منبع:

1400/09/10
11:45:32
0.0 / 5
1011
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد