دکورپرداز
دکور پرداز
نظری:

مگر در قانون به صراحت اشاره نشده که افزایش حقوق برمبنای تورم باشد؟

مگر در قانون به صراحت اشاره نشده که افزایش حقوق برمبنای تورم باشد؟

به گزارش دکور پرداز نماینده مردم اردبیل در مجلس از افزایش حقوق متوسط ۱۰ درصدی حقوق ها انتقاد نمود و اظهار داشت: آیا عرضه دهندگان این پیشنهاد با دلار حقوق می گیرند و حقوق نجومی دارند؟ مگر در قانون به صراحت اشاره نشده که افزایش حقوق برمبنای تورم باشد؟


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سید غنی نظری در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور اظهار داشت: نطق های نمایندگان زنگ تنفس نیست که آنرا برای آخر جلسه می گذارید. نطق ها بیان دردهاست. ما در شرایط حساس اجتماعی و تاریخی قرار گرفته ایم. فشار اقتصادی، تورم کمرشکن همگان را به ستوه آورده و همواره شاهد اعتراضات صنفی متعدد در مقابل مجلس هستیم. ما باید صدای ملت باشیم. اینجا خانه ملت است.
ییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس اظهار داشت: دولت و مجلس با تدبیر و عمل گرایی به وظیفه خود عمل کنند و در راه مذاکرات عزت مندانه، نتیجه محور و واقع بینانه به رفع تحریم ها اقدام نمایند. دیپلماسی اقتصادی و لزوم توجه به بازارهای همسایگان، در راس برنامه های وزارت امور خارجه باشد.
نظری اضافه کرد: وقت آن است که مسیر تبعیض، ویژه خواری، دامادسالاری و جناح بازی، جای خویش را به پیوست های عدالت، شایسته سالاری، شفافیت در تخصیص فرصت ها و امکانات و اعتبارات دهد.
وی با اشاره به اینکه رتبه ۲۶ بودجه برای استان ها مختص به اردبیل است، اظهار داشت: این رتبه قابل قبول نیست. دولت در لایحه بودجه، دولت بودجه استان اردبیل را متناسب با بودجه صدا و سیما افزایش دهد.

آیا عرضه دهندگان پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی حقوق، با دلار حقوق می گیرند؟
نظری ضمن اشاره به افزایش ۱۰ درصدی حقوق ها، اظهار داشت: هدف از قانون بودجه حل مشکلات مردم است یا حل مشکلات جاری دولت؟ آیا هدف در بودجه پیشنهادی سال جاری محقق شده است؟ خبر افزایش ۱۰ درصدی حقوق در سال آینده همچون پتکی بر پیکر نحیف کارکنان و حقوق بگیرانِ ثابت بود؛ آیا عرضه دهندگان این پیشنهاد با دلار حقوق می گیرند و حقوق نجومی دارند؟ مگر در قانون به صراحت اشاره نشده که افزایش حقوق بر اساس تورم باشد؟ تورم ۴۰ درصد و افزایش حقوق ۱۰ درصد است. پاسخ نمایندگان و افکار عمومی چه خواهد بود؟
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به تصویب لایحه رتبه بندی معلمان اظهار نمود: از دولت خواهان افزایش اعتبارات این لایحه که سبب ایجاد رضایتمندی در میان معلمان این قشر شریف آینده ساز کشور هستم.

شفافیت در تصمیمات از نان شب واجب تر است
نظری خانقاه با اشاره به اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت از افتخارات مجلس است، تصریح کرد: قاطبه نمایندگان از حامیان طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند، اما خبرهای تلخی از گوشه و کنار دستگاههای اجرایی و بانکها به گوش می رسد، برخی دستگاه ها به دنبال تغییر عناوین قراردادها در جهت دورزدن این طرح هستند؛ شفافیت چه در آراء و چه در تصمیمات در فرآیندها، از نان شب برای ارکان حاکمیت لازم و واجب تر است. بدیهی است حکمرانی صحیح از مسیر شفافیت می گذرد.
منبع:

1400/09/25
11:05:11
0.0 / 5
900
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد