دکورپرداز
دکور پرداز

افتتاح ساختمان شعبه صابر یزدی بانک قرض الحسنه مهر ایران در یزد

افتتاح ساختمان شعبه صابر یزدی بانک قرض الحسنه مهر ایران در یزد

دکور پرداز: ساختمان جدید شعبه صابر یزدی بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهر یزد با حضور دکتر سید سعید شمسی نژاد، مدیرعامل بانک و مسئولان استانی راه اندازی شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، در مراسم افتتاح ساختمان جدید این شعبه (کد ۷۶۲۰) علاوه بر مدیرعامل بانک، سید مسعود عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، عماد شجاعان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و سید مجتبی حسینی پور مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این استان حضور داشتند.
عظیمی: بانک قرض الحسنه مهر ایران سبب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است
عظیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در مراسم افتتاح این شعبه اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با عملکرد مطلوب خود در زمینه بانکداری بدون ربا و پرداختن به حوزه مسئولیت اجتماعی، سبب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است.
در ادامه این مراسم مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سخنانی اظهار داشت: هنگامی که بانک قرض الحسنه مهر ایران در ۱۴ سال پیش فعالیت خودرا شروع کرد، در ذهن سیاست گذاران اینگونه تصور نمی شد که به این نتایج مثبت و درخشان برسد.
شمسی نژاد افزود: تصور می شد بانکهای قرض الحسنه نیز همچون برخی صندوق های قرض الحسنه گرفتار بحران و مسائلی همچون اضافه برداشت و کسری منابع شوند. اما حالا که فاکتورهای ۲ بانک قرض الحسنه مهر ایران و رسالت را بررسی می نماییم، هر دو در نسبت هایی همچون تسهیلات پرداختی، کفایت سرمایه، میزان معوقات و … عالی عمل کرده اند.
شمسی نژاد: فاکتورهای عملکردی بانکهای قرض الحسنه کشور بسیار مطلوب است
وی اظهار نمود: حالا پایین ترین میزان معوقات را در ۲ بانک قرض الحسنه شاهدیم، همین طور بیشترین اثرگذاری وام ها را این ۲ بانک انجام می دهند. با آنکه کار بانکداری خرد انجام می دهند، فاکتورهای آنها در زمینه عملکردی بسیار مطلوب است و روز به روز نیز بهتر می شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: حالا بانک مرکزی و اشخاص فعال در صنعت بانکداری خواهان بخشیدن امکانات بیشتری به این بانکها هستند و معتقدند این بانکها می توانند وظایف خودرا به خوبی انجام دهند.
شمسی نژاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به اشخاص حقوقی اظهار داشت: این نوید را به مشتریان بانک می دهیم که علاوه بر وام های خرد و قرض الحسنه به بحث تامین مالی نیز ورود نماییم. حلقه مفقوده ای وجود دارد که شرکت های کوچک، دانش بنیان و بسیار فعال در زمینه خرد که می توانند در زمینه اشتغال، مؤثر باشند، این امکان برایشان فراهم نیست که بعنوان شخص حقوقی تسهیلات خرد دریافت نمایند. این در حالیست که چنین وام های خردی می تواند قسمتی از مشکلات آنها را حل کند.
وی در همین رابطه اضافه کرد: در سیاست ها و برنامه ها این مورد وجود دارد که بانکهای قرض الحسنه، علاوه بر وام های خردی که پرداخت می کنند، سقف تسهیلاتشان نیز افزایش یابد. عملکرد بانکهای قرض الحسنه نشان داده که می توانند کنترل های لازم را انجام دهند.
می توان از سرریز منابع شرکتها به اقشار کم درآمد تسهیلات پرداخت کرد
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار نمود: هر استان و شهری را که بررسی می نماییم، خیلی از صنایع و شرکت های تولیدی در آن فعال می باشند. این شرکتها می توانند علاوه بر وام هایی که به کارمندان خود پرداخت می کنند، در زمینه مسئولیت اجتماعی نیز نقش ایفا کنند. قسمتی از منابع این شرکتها می تواند به اقشاری وام داده شود که منابع خاصی در اختیار ندارند. قسمتی از جامعه ما اصلاً پولی ندارند که بخواهند پس انداز کنند تا از محل معدل حساب ایجاد شده، وام دریافت نمایند. می توان از سرریز منابع شرکت های مختلف به این قشر تسهیلات پرداخت کرد.
وی در همین رابطه توضیح داد: برای نمونه، منابع گل گهر در سیرجان است که از قِبل آن به کارکنان این شرکت تسهیلات پرداخت شده و در عین حال از سرریز آن به شهر سیرجان و روستاهای اطراف کمک می کنند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: خوشبختانه شهر یزد فاکتورهای غرورآفرینی دارد و به خوبی نیز از بحث قرض الحسنه حمایت می کند و آمارهای مناسبی در این عرصه دارد. امیدواریم پوشش ۳۰ درصدی که در این استان داریم تا سال آتی به ۶۰ تا ۷۰ درصد برسد و این میزان از افراد در بانک قرض الحسنه مهر ایران حساب داشته باشند.
شمسی نژاد همین طور بیان کرد: تقریباً ۳ درصد از نقدینگی استان یزد در بانک قرض الحسنه مهر ایران است و هدف ما تا یک سال آینده، رساندن این عدد به ۱۰ درصد است. کارکنان بانک قرض الحسنه مهر ایران در این استان افراد سخت کوشی هستند و مطمئنم با حضور این افراد و با همت و تلاش آنها و همکاری مسئولان محترم استان، این هدف دست یافتنی است. برکت قرض الحسنه زیاد است. امیدوار هستم به اهداف تعیین شده برای استان یزد دست یابیم و باقیات و صالحات مناسبی برای خود داشته باشیم.
شعبه صابر یزدی نیازمندی های مردم به تسهیلات خرد را پوشش می دهد
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به افتتاح شعبه صابر یزدی، اظهار داشت: این شعبه در جایی به وجود آمده که می تواند نیازمندی مردم به دریافت تسهیلات خرد را به آسانی پوشش دهد. قرض الحسنه باید در متن جامعه باشد. نقاط لوکس برای این کار مناسب نمی باشد و باید اقشار متوسط به پایین هدف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه باشد. مردم نیز از قرض الحسنه استقبال می کنند و شاهدیم نکول دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه کمتر است. امیدوار هستم با همکاری کارکنان بانک بتوانیم گام های مؤثر بیشتری را در این عرصه برداریم.
وی در ادامه ضمن بازدید از بایگانی شعبه صابر یزدی، با تاکید بر ضرورت حذف بایگانی فیزیکی اسناد، خاطرنشان ساخت: به زودی استان یزد بعنوان اولین استان بصورت آزمایشی این طرح را اجرا خواهدنمود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/10/13
23:13:31
0.0 / 5
892
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد