دکورپرداز
دکور پرداز

تسلا بهترین سهام سال 2022 است؟

تسلا بهترین سهام سال 2022 است؟

صنعت خودرو های الکتریکی قابلیت های بیشتری نسبت به گذشته دارد و تسلا حالا یکی از بزرگترین بخش های شاخص اس اندپی ۵۰۰ شده و سال ۲۰۲۲ امکان دارد سال بزرگ دیگری برای تجارت تسلا باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از فول، شرکت خودروسازی تسلا و صنعت خودرو های الکتریکی همچنان در کانون توجه قرار گرفتند چونکه سرمایه گذاران درحال رشد به صنایعی با فناوری تغییر الگو و چشم اندازهای بلندمدت توجه دارند.
تسلا به علت شکست و یا هدایت بازار در موفقیت های جدید شهرت پیدا کرده است اما دلایلی برای امکان ادامه این روند یا عدم آن وجود خواهد داشت.
امروزه، تسلا پنجمین زیرمجموعه بزرگ اس اندپی است اما نه به این علت که سایر بخش ها بهتر از تسلا عمل کرده اند بلکه بیشتر به این علت است که سهام های فناوری در کل، سهم بازار بیشتری در مقایسه با سایر صنایع به دست آورده اند.
در چند سال قبل عملکرد شرکتهای برتر مانند اپل، مایکروسافت، آلفابت، تسلا و انویدیا به پیشرفت های مهمی در اس اندپی ۵۰۰ کمک کرده است. تسلا برای ماندن در اولویت خودرو های الکتریکی باید به رشد خود در زمینه برتری ادامه دهد و در عین حال سودآوری خویش را بهبود بخشد همینطور برای انتقال خودرو های سواری به خودرو های برقی احتیاج به حمایت اقتصادی و زیست محیطی مستمر دارد.
تسلا تنها بخش سهام اس اندپی ۵۰۰ با بهترین عملکرد در سال ۲۰۲۰ بود اما با رشد تسلا، عملکرد بهتر آن سخت تر خواهد شد. سهام تسلا تنها در سال ۲۰۲۰ بیشتر از هفت برابر شد و اگر این روند ادامه پیدا می کرد ارزش بازار بزرگتری نسبت به مجموع اپل و مایکروسافت داشت.
سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ عملکرد عالی دیگری داشت و حدود ۵۰ درصد رشد کرد و این بعد از افزایش ۷۴۰ درصدی سال ۲۰۲۰ بود ازاین رو منطقی است که این روند می تواند در سال ۲۰۲۲ ادامه یابد.
انتظار می رود تسلا تولید خودرو و محصولات الکتریکی را در دو کارخانه جدید در سال ۲۰۲۲ آغاز کند و تقاضای بازار خودرو های برقی اخیرا افزایش پیدا کرده است و تحویل خودرو سال ۲۰۲۱ این شرکت افزایش ۸۷.۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ داشت و زمانی که نتایج کامل را گزارش دهد درآمد سال ۲۰۲۱ این شرکت بیشتر از ۵۰ هزار دلار خواهد بود.
سال ۲۰۲۲ برای نخستین بار، شامل رقابت واقعی خواهد شد و خودروسازانی ازجمله جنرال موتورز، فورد و فولکس واگن خودرو های الکتریکی جدیدی را عرضه خواهند کرد و برخی هم خودرو های طراحی می کنند که رقیب تسلا خواهند بود.
تجارت تسلا در سال ۲۰۲۲ به رونق ادامه خواهد داد اما تسلا می تواند نقشی کلیدی در آینده حمل و نقل و انرژی های تجدیدپذیر ایفا کند بگونه ای که هم اکنون تصور آن دشوار است و بنابراین سرمایه گذاران سهام تسلا را بعنوان گزینه برتر در سبد سهام خودرو های الکتریکی در نظر خواهند گرفت.
منبع:

1400/10/26
21:10:32
0.0 / 5
1038
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد