دکورپرداز
دکور پرداز
زارع:

سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس افزایش پیدا کرد

سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس افزایش پیدا کرد

دکور پرداز: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 اظهار داشت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گرانقیمت افزوده شد.


رحیم زارع در گفت و گو با ایسنا در توضیح آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در مصوبه ای به وزارت نیرو اجازه داد بوسیله شرکت های تابعه نسبت به تاسیس شرکت های صندوق پتروشیمی با مشارکت متقاضیان و سرمایه گذاران بخش غیر دولتی بمنظور تجهیز منابع راه اندازی و بهره برداری از ۵ هزار مگاوات نیروگاه برق با اولویت منابع محروم و کمتر توسعه یافته اقدام نماید.
وی همین طور اظهار داشت: در مصوبه ای دیگر به دولت اجازه داده شد بوسیله سازمان انرژی اتمی نسبت به راه اندازی ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق بوسیله مشارکت با سازندگان بین المللی و صنایع داخلی اقدام نماید.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ همین طور اظهار نمود: نرخ مالیات بر دارایی سالانه خانه های گرانقیمت و باغ ویلاهای گرانقیمت تغییر پیدا کرد؛ بر این اساس خانه هایی با ارزش روز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند. معافیت مالیاتی خانه و باغ ویلاهای گرانقیمت نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان یک در هزار و نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان دو در هزار نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان سه در هزار نسبت به مازاد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان چهار در هزار و نسبت به مازاد ۷۰ میلیارد تومان پنج در هزار مالیات بر دارایی سالانه آنها است.
زارع همین طور اظهار داشت: در مصوبه دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد وجوه قانونی نحوه تامین هزینه های اتاق تجاری، صنایع و معادن و کشاورزی یعنی سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارتهای تجاری و صنایع به خزانه واریز شود تا دولت آنرا برای پشتیبانی از توسعه زیر ساختهای صادراتی در سال آینده هزینه کند.
وی توضیح داد: تا حالا سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارتهای تجاری به اتاق تجاری واریز می شد و اتاق تجاری برای خود هزینه می کرد اما ما در تلفیق تصویب کردیم که این سهم مستقیم به خزانه وارد شود و دیگر به اتاق تجاری واریز نشود.
وی درباره اینکه چه زمانی بررسی بخش درآمدی تمام می شود اظهار داشت: هم اکنون ۲ تبصره ۱۲ و ۱۴ درباب حقوق کارکنان و هدفمندی یارانه ها در کارگروه ها و کمیته های کمیسیون درحال بررسی است که پس از ارائه گزارش کمیسیون آنرا بررسی نموده سپس با به انتها رسیدن بخش درآمدی وارد بخش هزینه ای می شویم احیانا دو هفته دیگر بررسی بودجه در کمیسیون تمام می شود.
منبع:

1400/11/03
14:28:04
0.0 / 5
932
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد