دکورپرداز
دکور پرداز
درخواست فوری عشقی از كمیسیون تلفیق:

تصمیم گیری برای گرفتن عوارض صادراتی از اوره و قیر متوقف شود

تصمیم گیری برای گرفتن عوارض صادراتی از اوره و قیر متوقف شود

دکور پرداز: رییس سازمان بورس در نامه فوری از رییس کمیسیون تلفیق مجلس خواست دریافت مالیات برصادرات برخی محصولات معدنی و پتروشیمی به پس از بررسی جوانب بر جامعه میلیونی سهامداران موکول گردد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه ای از حمیدرضا حاجی بابایی، رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواست تا ضمن بررسی دوباره بر وضعیت عوارض صادراتی بر موادی همچون قیر، متانول، اوره، پلی اتیلن و غیره، نظرات کارشناسی در این خصوص را مد نظر قرار داده و تصمیم گیری در این حوزه را به بررسی جوانب و اثرات آن بر بازارسرمایه موکول کند. در قسمتی از این نامه آمده است که نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار آمادگی دارد در جلساتی مشترک توضیحات لازم را در این خصوص ارائه نماید.
بگفته سنا وابسته به سازمان بورس، مدتی پیش خبری در خصوص مشمولیت مالیاتی برای صادرات محصولات معدنی و پتروشیمی بصورت خام و نیمه خام در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در حالی منتشر گردید که برمبنای بند «ت» تبصره عوارض و مالیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی بصورت خام و نیمه خام در همه نقاط کشور مشمول مالیات می شود. تعریف و لیست مواد خام و نیمه خام مذکور با پیشنهاد مشترک وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تهیه می شود و در مدت مدت سه ماه بعد از تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد.


منبع:

1400/11/04
22:01:03
0.0 / 5
952
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد