دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس خانه صنعت و معدن ایران:

کارگر با حقوق چهار، پنج تومان نمی تواند مخارج زندگی اش را تامین کند

کارگر با حقوق چهار، پنج تومان نمی تواند مخارج زندگی اش را تامین کند

به گزارش دکور پرداز کرمان رییس خانه صنعت و معدن ایران اظهار داشت: یکی از اشکالات ما این روزها معیشت کارگران است که دارد به کار هم لطمه می زند، گرانی هرروز دارد اضافه می شود و کارگر با حقوق چهار، پنج تومان نمی تواند مخارج زندگی اش را تامین کند.


سید عبدالوهاب سهل آبادی پیش در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن و بزرگداشت هفته صنایع کوچک در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان بیان کرد: ما جدول مندلیف را در کرمان داریم و ظرفیت های بسیاری وجود دارد تنها کافی است برای سرمایه گذاران امنیت اقتصادی ایجاد شود خودشان مشکلات را مرتفع می کنند.
وی اضافه کرد: مالیات باید گرفته شود و شکی بر آن نیست اما با مشکلاتی که هم اکنون در زمینه صنعت و معدن وجود دارد گرفتن مالیات زیاد ظلم به تولید کننده است؛ ما برای تولید برنامه ریزی می نماییم بعد ناگهان آخر سال می گویند ۳۰۰ درصد ارزش افزوده باید اضافه داده شود.
وی اشاره کرد: در کشور مصوب شده که ماشین آلات برای بخش معدن وارد شود؛ آیا خبر دارید که چند درصد واردات آن توسط معدن داران انجام شده است؛ گرچه در این خصوص کار کارشناسی هم انجام نشد که با علم به این که کشور ما به چه ماشین آلاتی نیاز دارد واردات انجام شود؛ صحیح و خطا تا کی؟
سهل آبادی خطاب به پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: یک مقداری محیط را برای تولیدکنندگان آرام کنید خودشان سرمایه گذاری می کنند؛ انتظار ما از شما بعنوان شخصیت شاخص در کمیسیون اقتصادی مجلس این است که این مسائل را پیگیری کنید.
وی افزود: امروزه به لطف خدا سه قوه کنار هم هستند و مانند دولت قبل نمی توان گفت دولت همراه نیست پس دولت باید کارش را بکند.
سهل آبادی افزود: این همایش ها را به این جهت می گیریم که به دشمنان بگوییم صنعت کشور قوی است و به لطف خدا درآمد صنایع رو به رشد است چون صنعتگر متوجه شده است که چه مسیری را باید برود.
وی تصریح کرد: ما در کرونا ثابت کردیم که ظرف چند روز می توانیم خیلی از نیازهای کشور را حل نماییم.
سهل آبادی اشاره کرد: وظیفه ما حفظ اشتغال است؛ یکی از اشکالات ما این روزها معیشت کارگران است که دارد به کار هم لطمه می زند، گرانی هرروز دارد اضافه می شود و کارگر با حقوق چهار، پنج تومان نمی تواند مخارج زندگی اش را تامین کند؛ سکوت مردم فقط به سبب عشق آنها به کشور و امام و رهبری است.
سهل آبادی تاکید کرد: هیچ تولید کننده ای امروز به خاطر مشکلات کارگرانش راحت نمی خوابد.
وی با اشاره به امنیت درمانی اظهار داشت: نه فقط در تولید بلکه در عرصه درمان هم امنیت نداریم؛ من هشت ماه بستری بودم و دیدم که امنیت درمانی در کشور وجود ندارد.
سهل آبادی اشاره کرد: البته تلاش شده کارهای خوبی در زمینه صنعت انجام گیرد که یکی از آنها این است که صدور پروانه تاسیس به حدود چند ساعت رسیده است.
وی ابراز کرد: شرایط دشوار است اما جامعه صنعتی امیدوار است و نتایج خوبی خواهیم گرفت.
منبع:

1400/11/16
13:28:41
0.0 / 5
967
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد