دکورپرداز
دکور پرداز

مهم ترین خواسته بورسی ها از دولت در سال جدید

مهم ترین خواسته بورسی ها از دولت در سال جدید

یک تحلیلگر بازار سرمایه مشورت با فعالین بازار از جانب دولت را مهم ترین خواسته آنها در سال جدید عنوان نمود و اظهار داشت: بهتر است دولت تصمیمات خویش را پیش از اعمال نظرات کارشناسی به صورت سورپرایزگونه اعلام نکند.


ولید هلالات در گفت و گو با ایسنا، با تکیه بر این که باید در نظر گرفت بازار سرمایه بخش مهمی از اقتصاد است، اظهار نمود: بزرگ ترین شرکتهای تولیدی که بخش مهمی از جامعه کارگری در آن حضور دارند در بازار سرمایه حاضر هستند. ازاین رو هر تصمیمی که به ضرر بازار سرمایه باشد به ضرر اقتصاد است و هر تصمیمی که به نفع تولید گرفته شود بازار سرمایه واکنش مثبت نشان داده است.
وی درمورد خواسته فعالان بازار سرمایه از دولت در سال جدید توضیح داد: مهم ترین خواسته از دولت می تواند این باشد که پیش از هر تصمیمی و بدون تعجیل تصمیمات کارشناسی شوند. اگر تصمیمی یک ماه دیرتر گرفته شود اما کاملا پخته باشد و نظرات دیده و شنیده شود نتیجه بهتری دارد.
این تحلیلگر بازار سرمایه ضمن اشاره به قیمت گاز که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دیده شده بود، اظهار نمود: در چندماه قبل وقتی بحث قیمت گاز صنایع مطرح بود، فعالان بازار سرمایه زودتر از اهالی صنعت به فرمول تعیین قیمت گاز اعتراض و به مبحث دعوای بین روسیه و اتحادیه اروپا پیش از وقوع جنگ اشاره کردند. این نشان داده است که بدنه کارشناس بازار سرمایه روی اقتصاد جهانی مسلط است.
هلالات افزود: بهتر است دولت هر تصمیمی خواهد بگیرد از تصمیمات کارشناسی بهره برده و آنرا قبل از نظرات کارشناسی به صورت هیجانی و سورپرایزگونه اعلام نکند. باید مبنای هر تصمیمی که گرفته می شود این باشد که چه چیزی به نفع تولید اقتصاد است. بطور قطع همان هم به نفع بورس خواهد بود.1401/01/04
14:20:24
0.0 / 5
789
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد