دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

قدرت نمایی تکنیکال حقیقی ها در مقابل حقوقی ها

قدرت نمایی تکنیکال حقیقی ها در مقابل حقوقی ها

به گزارش دکور پرداز بازار سهام که انتظار می رفت امروز شاهد اصلاح قیمت ها با عنایت به روندهای تکنیکالی باشد با اقبال خریداران حقیقی از میانه معاملات باردیگر به روند مثبت برگشت.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۲.۶۳۳و احدی به رقم یک میلیون و ۴۷۱ هزار واحد رسید.
شاخص کل هم وزن هم با افزایش ۲۵۶۲ واحدی عدد ۳۷۵ هزار و ۸۲۸ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما با ۲ هزار و ۵۱۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۵۱ واحد دست یافت و شاخص بازار دوم هم با ۳۵۰۵ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۷۳۵ هزار واحد را تجربه نمود.
در بورس تهران امروز ۱۱ میلیارد و ۱۶۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۵۴۶ هزار و ۷۵۸ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۹۱۷ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس هم شاخص کل این بازار با ۹۱و احد افزایش به رقم ۱۹ هزار و ۷۸۱ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیشتر از هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان معامله شد.
اصلی ترین نمادهای تاثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز پالایش نفت اصفهان با ۱۰۸۵ واحد، مخابرات ایران با ۵۵۷ واحد و مپنا با ۴۱۱ واحد افزایش بودند در مقابل اما سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ۸۲۲ واحد، شستا با ۵۳۳ واحد و فولاد مبارکه با ۴۴۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، باآنکه اصلاح موقت نماگرهای بورس تهران برای معاملات امروز انتظار می رفت اما عطش معامله گران حقیقی برای جمع آوری سهام سبب شد تا اصلاح تکنیکالی در بازار سهام دوام چندانی نداشته باشد و از میانه بازار امروز باردیگر شاخص ها در روند صعودی قرار گیرند.
هرچند که روند متعادل بر معاملات سهم های شاخص ساز و به اصطلاح بازار اولی حاکم است اما در سهم های با سهام شناوری پایین و یا سرمایه های کوچک تر که از متوسط بازدهی روزهای اخیر جامانده اند همچنان تحرک معامله گران اغلب کوتاه مدت نگر را میتوان دید.
تقویت حجم و ارزش معاملات سهام در بورس تهران در حالی رکوردهای تاریخی را این روزها ثبت می کند که به نظر می آید انتظار برای انتشار گزارش های عملکردی سالیانه شرکت ها و تحقق درآمدهای قابل توجه اصلی ترین دلیل اقبال معامله گران برای خرید سهام باشد.

1401/01/17
08:07:50
0.0 / 5
939
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد