دکورپرداز
دکور پرداز

ثروتمندترین میلیاردرهای زیر 30 سال جهان چه کسانی هستند؟

ثروتمندترین میلیاردرهای زیر 30 سال جهان چه کسانی هستند؟

دکور پرداز: برمبنای لیست میلیاردرهای جهانی فوربس در سال 2022، گری وانگ، یکی از بنیان گذاران و مدیر ارشد فناوری صرافی ارزهای دیجیتال FTX مستقر در باهاما، ثروتمندترین میلیاردر زیر 30 سال جهان با دارایی خالص 5.9 میلیارد دلار برگزیده شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، لیست امسال از قیمت سهام و نرخ ارز از ۱۱ مارس برای محاسبه ثروت شخصی ثروتمندترین افراد جهان استفاده و ۱۲ میلیاردر زیر ۳۰ سال را معرفی می کند که مجموعا ۲۵.۸ میلیارد دلار دارایی خالص دارند. هفت نفر از آنان خودساخته اند، چهار نفر دانشگاه را رها کردند و یک نفر نوجوان است.
فوربس در گزارش سالانه خود اظهار داشت: «کوین دیوید لمان ۱۹ ساله با ثروتی معادل ۲.۴ میلیارد دلار، برای دومین سال متوالی عنوان جوان ترین میلیاردر جهان را به خود اختصاص داده است».
تنها نوجوان این فهرست۵۰ درصد از سهام داروخانه های زنجیره ای آلمانی را از پدرش که یک سرمایه گذار اولیه در این تجارت بود به ارث برده بود اما این ثروت در هیچکدام از کارهای روزانه آن شریک نبود.
روز چهارشنبه، فوربس، ایلان ماسک، بنیان گذار و مدیر اجرائی شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا را با ثروت خالص ۲۱۹ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان معرفی نمود.
شاخص میلیاردرهای بلومبرگ همین طور ماسک را در آخر سال ۲۰۲۱ بعنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی نمود و ثروت شخصی وی را ۲۷۳.۵ میلیارد دلار تخمین زد. ماسک این هفته بعد از ظهور بعنوان بزرگترین سهامدار در پلت فرم میکروبلاگینگ در روز دوشنبه به عضویت هیئت مدیره توییتر منصوب گردید.
بحران روسیه و اوکراین، همه گیری کووید-۱۹ و بازارهای سهام بی ثبات، بر مجموع ثروت ثروتمندترین افراد جهان تاثیر گذاشته است. این رقم در سال قبل با ۳ درصد کاهش به ۱۲.۷ تریلیون دلار رسید که از رکورد ۱۳.۱ تریلیون دلاری در سال ۲۰۲۱ کمتر بود.
۲۶۶۸ میلیاردر در جهان وجود دارد که از ۲۷۵۵ میلیاردر در سال قبل کمتر است. فوربس اظهار داشت: لیست ۱۲ نفر زیر ۳۰ سال کمتر از ۰.۵ درصد از میلیاردرهای جهان را نشان میدهد.
فوربس اعلام نمود: «به طور کلی امسال، سالی متفاوت برای این گروه نخبه زیر ۳۰ سال بود».
در صورتیکه امسال دو میلیاردر زیر ۳۰ سال بیشتر از سال ۲۰۲۱ وجود دارد، این گروه مجموعا ۳.۷ میلیارد دلار کمتر از گروه سال قبل است که عمدتاً به سبب بازارهای متزلزل سهام و خروج سام بنکمن-فرید (از بنیان گذاران FTX) از این گروه است.
گوستاو مگنار ویتزو، وارث مزرعه ماهیگیری نروژ، ۲۸ ساله، با دارایی خالص ۴.۵ میلیارد دلار، در رتبه دوم لیست زیر ۳۰ سال قرار دارد و لمان در جایگاه سوم قرار دارد.
در رتبه چهارم با ثروت ۲ میلیارد دلاری، رایان برسلو، ۲۷ ساله قرار دارد که دانشگاه استنفورد را رها کرد و شرکت نرم افزار پرداخت بولت را راه اندازی نمود. آستین راسل، ۲۷ ساله، موسس و مدیر اجرائی شرکت فناوری های سنسور خودرو لومینار، با دارایی خالص ۱.۶ میلیارد دلار، پنج فرد برتر را تکمیل می کند.
تنها دو زن در لیست امسال حضور داشتند. خواهران نروژی الکساندرا و کاترینا آندرسن که به ترتیب در رتبه های نهم و دهم قرار گرفتند، هر کدام دارای ثروت شخصی ۱.۳ میلیارد دلاری هستند.
۱۲ فرد ثروتمند زیر ۳۰ سال جهان و دارایی خالص آنان در ذیل ذکر شده است:
۱. گری وانگ: ۵.۹ میلیارد دلار
۲. گوستاو مگنار ویتزو: ۴.۵ میلیارد دلار
۳. کوین دیوید لمان: ۲.۴ میلیارد دلار
۴. رایان برسلو: ۲ میلیارد دلار
۵. آستین راسل: ۱.۶ میلیارد دلار
۶. پدرو فرانچسکی: ۱.۵ میلیارد دلار
۷. وانگ زلونگ: ۱.۵ میلیارد دلار
۸. هنریک دوبوگراس: ۱.۵ میلیارد دلار
۹. الکساندرا آندرسن: ۱.۳ میلیارد دلار
۱۰. کاترینا آندرسن: ۱.۳ میلیارد دلار
۱۱. استنلی تانگ: ۱.۲ میلیارد دلار
۱۲. اندی فانگ: ۱.۱ میلیارد دلار
منبع:

1401/01/21
11:51:02
0.0 / 5
879
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد