دکورپرداز
دکور پرداز
نبش خیابان سیزدهم؛

خودرویی ها عامل رشد بازار در نخستین روز هفته

خودرویی ها عامل رشد بازار در نخستین روز هفته

دکور پرداز: در آخر معاملات امروز 27 فروردین ماه 1401، شاخص کل با رشد 13 هزار و 539 واحدی به یک میلیون و 467 هزار واحد رسید.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر شاخص بورس اوراق و بهادار تهران امروز در اولین روز کاری هفته با رشد همراه بود. در آخر معاملات امروز ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، شاخص کل با رشد ۱۳ هزار و ۵۳۹ واحدی به یک میلیون و ۴۶۷ هزار واحد رسید، شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۴ هزار و ۶۷۵ واحدی در پله ۳۸۷ هزار و ۶۳۹ واحدی ایستاد.
بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۴۷ هزار و ۴۲۳ میلیاردریال رسید که ۸ میلیارد و ۳۹۴ میلیون برگه در میان سهامداران رد و بدل شد. «فولاد» با ۹۵۶ واحد، «فملی» با ۸۰۳ واحد، «پارسان» با ۷۷۲ واحد، «شتران» با ۶۴۰ واحد، «رمپنا» با ۶۱۲ واحد، «اخابر» با ۵۸۷ واحد و «شبندر» با ۵۰۵ واحد سبزپوشان تأثیرگذار بر شاخص بود.
«شستا»، «خگستر»، «خودرو»، «خساپا»، «شتران»، «خبهمن» و «وساپا» از نمادهای پرتراکنش امروز بازار بودند.
از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نمادهایی همچون «کمند»، «خگستر»، «کیمیاتک ۲»، «دارا یکم»، «ورنا»، «وساپا» و «پالایش» بوده است. بر طبق این گزارش باید به فهرست پُرحجم ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم ها رفته اند.
بر اساس آمارهای ارائه شده «شستا با ۸۴۰ میلیون سهم»، «خگستر با ۶۰۰ میلیون سهم»، «خساپا با ۴۷۳ میلیون سهم»، «خودرو با ۴۴۴ میلیون سهم»، «خبهمن با ۳۲۰ میلیون سهم»، «ورنا با ۳۰۳ میلیون سهم» و «وساپا» با ۳۰۲ میلیون سهم در فهرست پرحجم ها جای گرفته اند.
همچنین در آخر معاملات ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، در بازار فرابورس شاخص کل با رشد ۲۰۹ واحدی به ۲۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید.
«آریا»، «کرمان»، «شگویا»، «گدنا»، «تجلی»، «فرابورس» و «فزر» از سهم های پر تراکنش امروز فرابورس بودند.


منبع:

1401/01/28
07:49:53
0.0 / 5
408
تگها: بازار
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد