دکورپرداز
دکور پرداز

سودآورترین شهر جهان کدام است؟

سودآورترین شهر جهان کدام است؟

طبق نظرسنجی شرکت بیمه ملکی مستقر در بریتانیا (CIA Landlords)، دبی، سودآورترین و گران ترین مکان در جهان برای مالکان ایربی ان بی (Airbnb) بخصوص برای صاحبان املاک در نزدیکی برج خلیفه است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس، صاحبخانه هایی که دارای املاک، اطراف بلندترین ساختمان جهان هستند، می توانند به صورت متوسط ۹۳۰ پوند (۱۱۵۰ دلار) در هر شب یا ۳۳۹هزار و ۴۵۰ پوند در سال درآمد کسب کنند، به این معنا که تنها چهار ماه طول می کشد تا سرمایه خویش را بازگردانند.
بر طبق این نظرسنجی، دبی، سودآورترین مکان برای صاحبخانه است چونکه تنها چهار ماه طول می کشد تا آنها بعد از سرمایه گذاری در ملک، پول خویش را پس بگیرند.
میانگین قیمت خرید آپارتمان در شهر ۱۱۲هزار و ۶۲۴ پوند است، یعنی فقط ۱۲۱ شب باید ملک اجاره داده شود تا این هزینه برگردد. با این وجود، دبی تنها مکانی سودآور برای صاحبخانه هایی است که ملکی در نزدیکی برج خلیفه دارند چونکه کسانی که دورتر هستند فقط ۱۸۱ پوند در هر شب اجاره دریافت می کنند.
بازار املاک در امارات متحده عربی، دومین اقتصاد بزرگ عربی، بعد از رکود ناشی از بیماری همه گیر بهبود یافته است چونکه اقتصاد این کشور به پشتوانه اقدامات مالی و پولی بهبود می یابد.
کاهش تقاضا و بهبود احساسات سرمایه گذاران هم به افزایش فروش ملک بخصوص در دبی و ابوظبی، در بین افزایش کارهای اقتصادی کمک کرده است.
کارشناسان این صنعت می گویند که انتظار می رود ابتکارات جدید مانند ویزا برای بازنشستگان خارج از کشور و گسترش طرح ویزای طلایی ۱۰ ساله از بازار محلی حمایت کند.
این نظرسنجی نشان داد که دومین مکان سودآور برای این افراد، هیلو در هاوایی است، جایی که تنها ۲۰۰ شب طول می کشد تا مالکان بتوانند پول خویش را بازگردانند.
نیویورک در رتبه دوم گران ترین ایربی ان بی در جهان قرار دارد و صاحبان املاک نزدیک سنترال پارک به صورت متوسط ۷۶۷ پوند برای هر شب دریافت می کنند.
ادینبورگ در جایگاه سوم قرار گرفت و صاحبان املاک نزدیک قلعه معروف شهر ادینبورگ شبی ۴۱۶ پوند دریافت می کنند، بعد از آن پاریس با قیمت ۴۱۲ پوند و املاک مشرف به پل گلدن گیت سانفرانسیسکو با قیمت ۴۰۳ پوند قرار گرفتند.
در همین حال، کوزکو در پرو، زیان آورترین مکان برای صاحبخانه ها برای شروع کسب و کار ایربی ان بی است چونکه طبق بررسی بیشتر از ۱۳ سال یا ۴۸۱۰ شب طول می کشد تا صاحبخانه بتواند پول خویش را بازگرداند.
پکن در چین دومین شهر زیان آور برای صاحب خانه های ایربی ان بی است که در آن ۳۷۷۱ شب طول می کشد تا با یک ملک یک خوابه با قیمت ۱۷۲ پوند در هر شب هزینه دریافت کنید و بعد از آن نایروبی، کنیا، با ۳۳۸۹ شب با هزینه متوسط شبی ۳۲ پوند قرار دارد. لندن، چهارمین مکان با سودآوری کم است و صاحبخانه های ایربی ان بی بیشتر از پنج سال و نیم - ۲۸۰۳ شب - فرصت دارند تا بعد از سرمایه گذاری در ملک، پول خویش را پس بگیرند.
در حالیکه مالکان امکان دارد در مورد سرمایه گذاری در املاک به منظور ایربی ان بدون شک داشته باشند، واضح است که تقاضا برای املاک در این فضا وجود دارد و این یک حرکت تجاری سودآور است.
با این وجود، مهم می باشد که صاحبخانه ها مزایا و معایب سرمایه گذاری در خارج از کشور را بسنجید، بخصوص در کشورهایی در سایر قاره ها که نگهداری از املاک و میهمانان سخت تر خواهد بود. اگر بتوان بر این مشکلات غلبه کرد، بدیهی است که آنها شاهد بازگشت سالم خواهند بود.
شایان ذکر است که ایربی ان بی، پایگاه داده مالکانی است که ملک خویش را برای اجاره کوتاه مدت عرضه می دهند.
منبع:

1401/02/18
15:19:09
0.0 / 5
950
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد