دکورپرداز
دکور پرداز
بانك مركزی اعلام كرد

تراکنش های بانکی غیرمعمول شناسایی و مسدود شدند

تراکنش های بانکی غیرمعمول شناسایی و مسدود شدند

بانک مرکزی در آخرین اقدام با نظارت هوشمند و قرائن قوی قانونی بر تراکنش های بانکی، تعدادی از تراکنش های غیرمعمول که هدف قانونی یا اقتصادی مشخصی نداشتند و دارای معیارها و قرائن قوی دال بر وقوع تخلف و انجام معاملات بدون مجوز و غیرقانونی بوده اند، شناسایی و ضمن مسدود کردن وجوه مربوطه، مدیران خاطی را برکنار کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی با بیان مطلب فوق اصرار کرد که در همین راستا به اطلاع هموطنان گرامی می رساند، تعدادی از رؤسای شعب بانکی و مدیران مناطقی که بدون رعایت چارچوب قانونی مبادرت به کارسازی آن تراکنش ها کرده اند، از کار برکنار شدند.
بررسی های بانک مرکزی حاکی از آنست که تعداد چشمگیری از حساب های سپرده بانکی دارای تراکنش های مشکوک به پولشویی، در شمول حساب های اجاره ای قرار دارند. در این حساب ها، افراد کلاهبردار با فریب صاحبان حساب های بانکی مبادرت به اجاره حساب بانکی اشخاص کرده و متعاقباً مبادرت به تسویه وجوه مربوط به کارهای بدون مجوز خود بوسیله آنها می کنند.

از ین جهت، بانک مرکزی ضمن اعلام مجدد اینکه مسئولیت تمام تراکنش ها و مبادلاتی که بوسیله حساب و کارت بانکی انجام می شود بر عهده دارنده آنست، متذکر می شود که صاحبان حساب های اجاره ای علاوه بر اینکه باید نزد مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی پاسخگو باشند، ممکنست از برخی حمایت های اجتماعی نظیر دریافت یارانه های نقدی و غیرنقدی محروم شوند.1401/02/21
20:02:29
0.0 / 5
892
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد