دکورپرداز
دکور پرداز
شرط عجیب سازمان مالیاتی

فقط این گزارش ها از فرار مالیاتی پاداش می گیرند!

فقط این گزارش ها از فرار مالیاتی پاداش می گیرند!

از اواخر سال قبل امکان گزارش فرار مالیاتی از جانب مردم در سامانه سوت زنی سازمان امور مالیاتی و پرداخت پاداش در این حوزه فراهم گردید اما تابحال موردی در خصوص پرداخت پاداش در این خصوص اعلام نشده و یکی از شروط سازمان مالیاتی برای پرداخت پاداش نیز، وصول بیشتر از ۴۰ میلیون تومان درآمد از محل گزارش فرار مالیاتی است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سازمان امور مالیاتی در اواخر سال قبل از سامانه سوت زنی رونمایی و رئیس کل این سازمان هم دستورالعمل سوت زنی را ابلاغ نمود.
با این اقدام، مردم از آن زمان تابحال می توانند با رفتن به سایت سازمان امور مالیاتی به نشانی intamedia.ir و ورود به صفحه گزارش فرار مالیاتی، تخلف مالیاتی را ثبت کنند.
در این حوزه، اگر بر مبنای اطلاعات ارسالی اشخاص ثالث، مودیان مالیاتی جدید و درآمدهای کتمان شده مشمول مالیات شناسایی و مالیات مطالبه و وصول شود، سازمان مالیاتی می تواند با رعایت مقررات قانونی نسبت به پرداخت پاداش متناسب با اطلاعات کسب شده و مالیات وصولی از درآمد اختصاصی سازمان در وجه اشخاص مذکور در قالب دستورالعملی که به تصویب رئیس کل به سازمان می رسد، اقدام نماید.
البته، برای دریافت پاداش در این حوزه حتما باید اطلاعات هویتی گزارش دهنده چون شماره تلفن همراه و مشخصات حساب بانکی در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت گردد.
در این بین، پیگیری ها از سازمان امور مالیاتی از آن حکایت می کند که از زمان اجرای سامانه سوت زنی تابحال گزارش های مردمی درباره فرار مالیاتی به وصول مالیات منجر نشده است و عمده گزارش های ارسالی هم به استفاده نکردن اصناف بخصوص پزشکان از کارتخوان مربوط می شود.
همچنین، سازمان امور مالیاتی یک محدودیت در پرداخت پاداش به مردم برای گزارش فرارهای مالیاتی اعلام نموده و آن این است که با عنایت به هزینه های وصول مالیات، گزارش فرار مالیاتی باید به وصول مالیات موثری منجر شود و مالیات موثر مالیاتی است که وصولی آن بیشتر از ۴۰ میلیون تومان برای سازمان مالیاتی باشد!
بنابراین، میتوان دلیل این که تابحال پاداشی برای گزارش های مردمی از فرار مالیاتی پرداخت نشده را در موثر نبودن آن گزارش ها در وصول بیشتر از ۴۰ میلیون تومان درآمد برای سازمان امور مالیاتی دانست.
البته، سازمان امور مالیاتی این را ذکر کرده که از آنجائیکه فرایند بررسی صحت و سقم گزارش فرار مالیاتی و منتج شدن آن به درآمد طولانی است، برای بعضی از این گزارش ها که امید بیشتری به آنها است تا به درآمد مالیاتی منجر شود، به تشخیص رئیس کل سازمان امور مالیاتی هدایایی پرداخت می شود.
منبع:

1401/03/15
22:01:59
0.0 / 5
846
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد