دکورپرداز
دکور پرداز

افزایش طلا با عقب نشینی دلار

افزایش طلا با عقب نشینی دلار

قیمت طلا امروز دوشنبه تحت تأثیر کاهش اندک دلار آمریکا و در شرایطی که سرمایه گذاران از افزایش 100 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در این ماه جلوگیری کردند، افزایش پیدا کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا بعد از سقوط به پایین ترین میزان خود در یک سال قبل در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۵.۸ درصد افزایش به ۱۷۱۴ دلار و ۴۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۷۱۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.
دلار در مقابل رقبای خود ۰.۱ درصد کم شد و از بالاترین رکورد ۲۰ ساله خود در هفته گذشته فاصله گرفت و شمش با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند ارزانتر کرد.
استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI اظهار داشت: بازار بعد از انتشار نرخ تورم دانشگاه میشیگان در روز جمعه، ایده افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ را کنار گذاشت.
نظرسنجی اولیه دانشگاه میشیگان از مصرف کنندگان در ماه جولای نشان داد که مصرف کنندگان تورم ۲.۸ درصدی را در یک افق پنج ساله مشاهده می کنند که کمترین میزان در یک سال قبل و کمتر از ۳.۱ درصد در ژوئن است.
مقامات فدرال رزرو روز جمعه اعلام نمودند که در نشست ۲۶ تا ۲۷ جولای خود به افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره برای مبارزه با تورم فزاینده پایبند خواهند بود. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در نشست سیاستگذاری خود در اواخر این هفته، نرخ بهره را ۲۵ واحد در ثانیه افزایش دهد.
بااینکه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می شود اما نرخ های بهره بالاتر به جذابیت شمش که هیچ سودی ندارد، لطمه می زند.
اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام نمود که دارایی های آن در روز جمعه ۰.۳ درصد کم شد و به ۱۰۱۴.۲۸ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸.۷۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۸ درصد افزوده شد و به ۸۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید و پالادیوم با ۲.۲ درصد افزایش به ۱۸۶۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.
منبع:

1401/04/27
13:50:22
0.0 / 5
695
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد