دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس كل بانك مركزی مطرح كرد:

ارز ملی راهکار مقابله با استفاده ابزاری از دلار

ارز ملی راهکار مقابله با استفاده ابزاری از دلار

رئیس کل بانک مرکزی در مورد توافقات مهم پولی و بانکی ایران و روسیه اظهار داشت: ارز ملی راهکار مقابله با استفاده ابزاری از ارزهای جهانی مثل دلار است.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی درباب توافقات مهم پولی و بانکی ایران و روسیه اظهار داشت: واقعیت این است که ارز ملی راه حل مقابله با استفاده ابزاری از ارزهای جهانی مثل دلار است که نه فقط به عنوان ابزار اقتصادی بلکه به عنوان ابزار سیاسی نیز از آن استفاده می شود در ماه های اخیر تحریم های گسترده ای را در بخش پولی و بانکی مقابل روسیه اعمال کردند.
وی اضافه کرد: پس از آن مسئولینی از بانک مرکزی ما با بانک مرکزی روسیه رفت و آمدهایی داشتند و مدتی پیش مقدمات کار برقرار شد و در سفرم به روسیه با مقامات مختلف این کشور همچون رییس بانک مرکزی روسیه، وزیر اقتصاد، معاونین نخست وزیر روسیه جلسات مفصل و گسترده ای را در موضوعات مختلف اقتصادی خصوصاً مباحث پولی، مالی و بانکی دو کشور داشتیم.
رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد: تفاهمات خوبی هم در بخش های مختلف به وجود آمد و استفاده ای که تجار، بازرگانان، وارد کنندگان، صادرکنندگان و بطور کلی فعالین اقتصادی دو کشور از آن استفاده می کنند به زودی روشن خواهد شد.
علی آبادی افزود: این امکان فراهم گشته است که صادرکنندگان ایرانی که کالایی را به روسیه صادر می کنند، و یا تجار و بازرگانان ما که دارنده ارز روبل روسیه هستند یا حتی روس هایی که در ایران کار می کنند و روبل در اختیار دارند، اینها می توانند روبل شأن را عرضه کنند و خریداران روبل ریال پرداخت کنند.
وی اشاره کرد: روبل ارزی است که فقط مخصوص روسیه نیست. برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه هم که با روبل کار می کنند می شود تسویه ها را بوسیله روبل انجام دهند. دولت ها و بانکهای مرکزی کشورهای مختلف به این جمع بندی رسیدند که امروز نیاز است که از ارزهای ملی بجای ارزهای جهان استفاده گردد و ساز و کارهای مشخص و فرمول های خاص خودش را هم دارد. بدین سبب امروز روسیه نسبت به هر زمان دیگری این آمادگی را بیشتر دارد.

1401/05/02
10:02:05
0.0 / 5
415
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد