دکورپرداز
دکور پرداز

طلای جهانی به کانال ۱۹۰۰ دلاری خواهد رسید؟

طلای جهانی به کانال ۱۹۰۰ دلاری خواهد رسید؟

قیمت طلا امروز جمعه و قبل از انتشار آمار مشاغل در ایالات متحده، به بالاترین حد یک ماهه خود رسید برای اینکه عقب نشینی بازدهی خزانه داری و نگرانی های فزاینده رکود اقتصادی موجب افزایش تقاضای پناهگاه امن شد و طلا را در راه سومین افزایش هفتگی متوالی نگه داشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا بعد از رسیدن به بالاترین سطح خود از پنجم ماه جولای با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۷۹۱ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۷۹۲ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت ها در این هفته ۱.۵ درصد بالا رفته است.
جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA اظهار داشت: طلا همچنان از دلار ضعیف تر که ناشی از کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده است، سود می برد برای اینکه بازارها در اوج تورم و رکود قیمت گذاری می کنند.
بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری کم شد و هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را کم کرد.
تمرکز بازار حالا بر گزارش ماهانه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده است که در در اواخر روز منتشر می شود و می تواند شفافیت بیشتری در مورد برنامه های انقباض فدرال رزرو برای مبارزه با تورم فزاینده عرضه نماید. اقتصاددانان انتظار دارند در جولای ۲۵۰ هزار شغل افزایش یابد.
یک روند ملایم حقوق و دستمزد از حرکت صعودی طلا حمایت می کند برای اینکه احتمالاً با کاهش بازدهی، یک دوره دیگر از تضعیف دلار را به همراه خواهد داشت. هالی اضافه کرد: طلا باید به سمت منطقه ۱۹۰۰ دلاری در جلسات آینده ادامه دهد.
بانک مرکزی انگلیس در کوشش برای فرونشاندن تورم فزاینده، نرخ بهره را به بیشترین میزان از سال ۱۹۹۵ افزایش داد. دلار در مقابل رقبای خود ۰.۲ درصد افزوده شد و موجب شد طلا برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد.
در بازار سایر فلزات گرانبها، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۰.۲۵ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۰۸۱ دلار و ۴۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۸ درصد افزایش به ۹۳۳ دلار و ۹۱ سنت در هر اونس رسید و سومین افزایش هفتگی متوالی خودرا در پیش گرفت.1401/05/15
10:12:57
0.0 / 5
765
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد