دکورپرداز
دکور پرداز

چگونه سهام بورسی را وثیقه وام کنیم؟

چگونه سهام بورسی را وثیقه وام کنیم؟

به گزارش دکور پرداز مدیر فنی پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی فرآیند توثیق سهام برای دریافت وام را شرح داد.


مسعود صدقی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر این که مخاطب اصلی سامانه توثیق الکترونیکی عموم مردم هستند، اظهار نمود: بنا بر این تلاش شده است این پروسه با همکاری بانکها با پایین ترین میزان پیچیدگی ارائه شود. به طوریکه افراد بسادگی یک خرید اینترنتی و تنها با بهره گیری از گوشی تلفن همراه خود بتوانند تسهیلات را وثیقه کنند.
وی درمورد نحوه دریافت این تسهیلات نیز توضیح داد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات باید در سامانه جامع مشتریان یا همان سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشند. در این جهت باید شرایط و تعهدات مربوط به توثیق الکترونیکی سهام را حتما بپذیرند و تمام بندهای مربوط به آنرا با دقت کافی مطالعه کرده باشند.
مدیر فنی پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: از مزایای توثیق الکترونیکی سهام و دریافت تسهیلات این است که موجب ثبات بازار سرمایه خواهد شد. به این صورت که مردم می توانند برای تامین مالی بجای فروش دارایی آنرا نزد بانک وثیقه، تسهیلاتی دریافت و برای امور مربوط به خود از آن استفاده کنند.
صدقی با اعلان اینکه توثیق الکترونیکی سهام به عنوان یک پل ارتباطی بین بازار سهام و بازار پول به وجود آمده است، اظهار نمود: در نتیجه این بانکها هستند که به عنوان یکی از عوامل اصلی این پروسه ایفای نقش می کنند. هم اکنون سه بانک ملی، مهر و رسالت به این پروسه ملحق شده و این امکان را در درگاه های خود اضافه کرده اند.
وی اشاره کرد: شرکت سپرده گذاری مرکزی محدودیتی درباب ارائه این خدمات به سایر بانکها ندارد. این شرکت در حال تنظیم تفاهم نامه هایی است که لیست حقوقی تکمیل شود و بعد از آن اعلام عمومی می شود که سایر بانکها هم ملحق شوند.1401/05/20
12:41:48
0.0 / 5
735
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد