دکورپرداز
دکور پرداز
صالح آبادی در حاشیه هیئت دولت:

آرامش خوبی در بازار ارز برقرار است

آرامش خوبی در بازار ارز برقرار است

به گزارش دکور پرداز به گزارش دکور پرداز، رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، در چهار ماهه امسال حدود 80 درصد رشد تامین ارز در سامانه نیما داشتیم و مازاد عرضه نسبت به تقاضا در این سامانه وجود دارد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در مورد تخلف برخی بانکها برای پرداخت وام ازدواج اظهار داشت: در مورد وام ازدواج اعلام کردیم که زمانی که همه مدارک آماده باشد حداکثر ظرف ۱۰ روز باید پرداخت وام صورت گیرد و اگر بانکی این اقدام را انجام نمی دهد تخطی کرده است و باید با آنها برخورد شود. مردم موارد تخطی را به سامانه بانک مرکزی اعلام کنند تا حتما پیگیری شود.
وی در ارتباط با مزیت های ثبت سفارش واردات با بهره گیری از رمز ارزها، عنوان کرد: این مساله اواخر سال قبل میان بانک مرکزی و وزارت صمت تفاهم شد. دارندگان رمز ارزهایی که مجوز قانونی داشتند طبق قانون می توانند رمز ارز استخراجی خودرا برای واردات اعلام کنند. تفاهم درباره ی نحوه ثبت سفارش و انجام کار انجام شده و درحال اجرائی شدن است.
رئیس کل بانک مرکزی با اعلان اینکه در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، اظهار داشت: در چهار ماهه امسال حدود ۸۰ درصد رشد تامین ارز در سامانه نیما داشتیم و همچنان مازاد عرضه نسبت به تقاضا در سامانه نیما وجود دارد. این بازار عمق بسیار خوبی پیدا کرده و روزانه بیش از ۱۰ میلیون دلار بین صرافی ها معامله در حال انجام می باشد.
صالح آبادی در ارتباط با لایحه دولت برای منتشر نشدن تسهیلات جاری آن، بیان کرد: آنچه در دولت مطرح شده مطالبات جاری بانکها است. طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ بدهکاران بانکی در طبقه جاری و غیرجاری منتشر می شوند و این تلقی ایجاد می شد که افرادی که اسامی شان منتشر می شود در طبقه جاری قرار دارند و به سبب حل شائبه هایی که به وجود آمده بود گفته شده فقط آنهایی که معاملات مشکوک الوصول دارند نامشان منتشر شود.


منبع:

1401/05/21
15:18:48
0.0 / 5
790
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد