دکورپرداز
دکور پرداز

آخرین وضعیت مالیات خانه های گران قیمت

آخرین وضعیت مالیات خانه های گران قیمت

به گزارش دکور پرداز، معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: بعد از ارسال پیامک اطلاع رسانی برای مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گرانقیمت و باغ ویلا، تا حالا حدود ۲۸۰۰ مودی به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان، مراجعه و ثبت نام کرده اند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سازمان امور مالیاتی، افشین خدامرادی ضمن اشاره به این که تابحال برای ۱۲ هزار و ۴۰۰ مالک خانه واحد مسکونی گران قیمت و باغ ویلا پیامک اطلاع رسانی ارسال و مطالبه مالیات انجام گرفته است، اظهار داشت: از این تعداد تابحال حدود ۲۸۰۰ مودی به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به نشانی my.tax.gov.ir رجوع و ثبت نام کرده اند.
وی با اشاره به اینکه دریافت مالیات از واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها به استناد ضوابط اجرایی بند (خ) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و در دولت سیزدهم شروع شد، اظهار داشت: همچون مهم ترین آثار اجرای این قانون، افزایش عدالت مالیاتی، نظم بخشی به اقتصاد و غلبه بر سوداگری در بازار مسکن می باشد.
خدامرادی خاطرنشان کرد: تابحال ۳۰۰ مودی مشمول مالیات مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام نموده و همینطور از مجموع ۲۸۰۰ مودی که در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند، تعداد ۹۲۱ نفر نسبت به مالیات تعیین شده یا مشمولیت این مالیات اعتراض کرده اند که اعتراضات آنها در دست پیگیری است.
وی ادامه داد: مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها که پیامک اطلاع رسانی برای آنها ارسال شده، لازم است ضمن رفتن به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir و ثبت نام در آن، میزان مالیات متعلقه را مشاهده کرده و نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند.
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در رابطه با مودیانی که به مالیات تعیین شده اعتراض دارند و همینطور نحوه اعلام اعتراض هم اظهار داشت: این دسته از مودیان، برای اعتراض به مالیات تعیین شده، لازم است به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی رجوع و ضمن ثبت نام در آن، نسبت به ثبت اعتراض اقدام نمایند.
طبق این گزارش، نرخ مالیات سالانه خانه های لوکس هم به شرح ذیل است:
۱- نسبت به مازاد ۱۰ میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان؛ یک در هزار
۲- نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان؛ دو در هزار
۳- نسبت به مازاد ۲۵ میلیارد تا ۴۰ میلیارد تومان؛ سه در هزار
۴- نسبت به مازاد ۴۰ میلیارد تا ۶۰ میلیارد تومان؛ چهار در هزار
۵-نسبت به مازاد ۶۰ میلیارد تومان به بالا پنج در هزار
منبع:

1401/05/25
10:15:13
0.0 / 5
776
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد