دکورپرداز
دکور پرداز

انتقاد نماینده مجلس از بی توجهی به استارتاپ های بیمه ای

انتقاد نماینده مجلس از بی توجهی به استارتاپ های بیمه ای

دکور پرداز: عضو هیئت رئیسه مجلس از انحصارگرایی بیمه مرکزی درباب استارتاپ های بیمه ای انتقاد نمود.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، محسن پیرهادی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و استارتاپی حوزه بیمه و پلت فرم های ایرانی آنها در معرض نابودی قرار دارند و متأسفانه این در نتیجه عملکرد بیمه مرکزی است که نهادهای بالادستی دولتی را به لابی گری با این شرکتها متهم می کند.
وی اضافه کرد: بیمه مرکزی با انحصاری که به عنوان نهاد ناظر به یک شرکت خود تأسیس داده است، کسب وکارهای دانش بنیان و استارتاپی آنلاین از همکاری مستقیم با نمایندگان بیمه و حتی خود شرکت های بیمه منع کرده و هر گونه صدور بیمه نامه منحصر به همکاری الزامی با این شرکت می کند.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم افزود: ما در مجلس مخالف این اقدام و رویه انحصار بیمه مرکزی هستیم و ورود کارگروه اقتصاد دیجیتال به موضوع در این ماجرا بسیار بموقع بوده است.
وی اشاره کرد: ظاهراً با تصمیمات کارگروه اقتصاد دیجیتال، فعالیت این سامانه بیمه مرکزی درحال حاضر متوقف شده است اما مسئولان بیمه مرکزی در یک بی توجهی کامل به تصمیمات نهادهای بالادستی قرار دارند.
پیرهادی اظهار داشت: بیمه مرکزی نمی تواند با متخلف نامیدن صفر تا صد کسب وکارهای دانش بنیان، بعضی تصمیمات نهادهای بالادستی را نتیجه «لابی گری» این کسب وکارها با دولتی ها بخواند.
عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: این اتهامات تنها متوجه دانش بنیان ها نیست بلکه دولت را هدف قرار می دهد. با توجه به این که کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال ذیل دولت تعریف شده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس کل بانک مرکزی در آن عضویت دارند، این امیدواری را داریم که تغییری در اقدام بیمه مرکزی حاصل شود.
وی بیان کرد: استارتاپ های دانش بنیان ایرانی نقش بزرگی را در چند سال اخیر ایفا کرده اند و یکی از با اهمیت ترین دستاوردهای این شرکت های دانش بنیان و فناوری محور، اشتغالزایی است. آن هم برای نیروهای جوان، نخبه و تحصیلکرده ای که حفظ آنها در کشور منافع جانبی بیشتری را هم در بر داشته است.

1401/06/01
10:00:38
0.0 / 5
465
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد