دکورپرداز
دکور پرداز
قالیباف:

برخی رسانه ها صحبت هایم درباره ی ربوی بودن فعالیت بانک ها را تقطیع کردند

برخی رسانه ها صحبت هایم درباره ی ربوی بودن فعالیت بانک ها را تقطیع کردند

دکور پرداز: ریس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه تعدادی از رسانه ها حرف هایش درباره ی ربوی بودن فعالیت بانکها را به نادرستی منتشر نموده اند اظهار داشت که رسانه ها در این خصوص شیطنت و صحبت ها را تقطیع کرده و در کنار یکدیگر قرار دادند که اگر مطالب بصورت کامل منتشر می شد، تضادی در آن ها وجود نداشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
«برخی از رسانه ها حرف های بنده را درباب ربوی بودن فعالیت بانکها بصورت نادرست منتشر نمودند، رسانه ها در این خصوص شیطنت کردند و صحبت ها را تقطیع کرده و در کنار یکدیگر قراردادند که اگر مطالب بصورت کامل منتشر می شد، تضادی در آن ها وجود نداشت.
منظور بنده این بود که همه عقود و عملیات بانکی بدون ربا و مبتنی بر فقه اسلامی و احکام مراجع بوده و هیچ شکی در آن نیست، اما این مساله را همه ما می دانیم که در مرحله آخر که در پیشخوان شعب بانکها اقداماتی به انجام می رسد، عملاً قسمتی از قراردادهایی که منعقد می شود، هم طرف بانک و هم مشتری می داند که مبلغ دریافتی در محل دیگری هزینه می شود، همین طور در بخش های دیگری مانند بازار سرمایه، بانکها به شکلی عمل می کنند و شبهاتی در این عرصه وجود دارد و نباید منکر آن شویم البته باید دقت و دقت کنیم که اینگونه رفتارها، زحمات شبکه بانکی را بی اثر می کند.
‎بانک ها از مجموعه نقدینگی که در اختیاردارند، عملاً ۵۰ الی ۶۰ درصد آن را به بهانه های مختلف نگه داشته و باقی آن را در چرخه فعالیت قرار می دهند. این در حالیست که مبالغی که در اختیار بانک هاست، سرمایه های مردم بوده و باید در چرخه اقتصاد قرار گیرد.»
‎او این پست اینستاگرام را با انتشار تصاویری از جلسه خود در جمع مدیران عامل بانکهای خصوصی کشور منتشر نمود.
منبع:

1401/06/24
10:06:21
0.0 / 5
663
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد