دکورپرداز
دکور پرداز

تسلا بازار را از دست داد!

تسلا بازار را از دست داد!

به گزارش دکور پرداز، شرکت خودروساز آمریکایی ریویان، در سه ماهه سوم بیشتر از ۷۰۰۰ خودرو تولید می کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، ریویان، شرکت خودروسازی آمریکایی روز دوشنبه اعلام نمود که ۷۳۶۳ دستگاه خودرو در کارخانه تولیدی خود در شهر نرمال ایلینوی تولید کرده و ۶۵۸۴ خودرو را در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر تحویل داده است.
این شرکت خودروسازی همینطور هدف تولید سالانه ۲۵ هزار خودرو را تکرار کرد که سبب افزایش ۹ درصدی سهام در معاملات شد.
تسلا، رقیب ریویان و با ارزش ترین خودروساز جهان، انتظارات بازار برای تحویل در سه ماهه سوم را از دست داد. تسلا هزینه های بالاتر و مشکلات لجستیکی را برای این کسری عنوان نمود که همراه با افزایش هزینه های مواد و چشم انداز تیره رشد اقتصاد جهانی بر سهام خودرو های الکتریکی در روز دوشنبه تاثیر گذاشت.
سهام تسلا در بیشترین کاهش یک روزه خود در چهار ماه گذشته ۸.۶ درصد کاهش پیدا کرد. این سقوط بیشتر از ۷۱ میلیارد دلار از ارزش بازار با ارزش ترین خودروساز جهان را از بین برد و سهام سایر سازندگان خودرو های برقی را به سمت پایین کشاند.
تسلا باید بیشتر از ۴۵۰ هزار وسیله نقلیه را در سه ماهه چهارم تحویل دهد تا به هدف خود برای رشد ۵۰ درصدی تحویل سالانه برسد. رویترز گزارش داد که هدف خویش را برای تولید حدود ۴۹۵ هزار مدل مدل Y و مدل ۳ در این دوره تعیین کرده است. با این وجود، تحلیل گران انتظار دارند که حاشیه تولید تسلا به علت قدرت قیمت گذاری و توانایی آن در استفاده از چین بعنوان قطب صادراتی برای خیلی از کشورها، در سه ماهه چهارم قوی باقی بماند.
ریویان در آخرین گزارش سه ماهه خود گفته بود که به علت افزایش هزینه ها انتظار زیان عملیاتی بیشتری را برای کل سال دارد.
منبع:

1401/07/12
10:02:49
0.0 / 5
418
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد