دکورپرداز
دکور پرداز
براساس گزارش میدانی دكور پرداز

صف های خرید ارز جمع و نرخ ها کاهشی شد

صف های خرید ارز جمع و نرخ ها کاهشی شد

دکور پرداز: مشاهدات میدانی از بازار ارز حاکی از آنست که صف های مقابل صرافی ها جمع شده و بازار در رکود به سر می برد و روند نرخها نیز کاهشی است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، طی روزهای اخیر بازار ارز با افزایش قیمت روبه رو شده بود و صف های خرید مقابل صارفی ها برای خرید ارز تشکیل شده بود. در این بین رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بر بازگشت آرامش به بازار ارز تاکید داشتند و وعده کاهش نرخها را داده اند. در این راستا، بانک مرکزی از هفته گذشته خرید دلار سهمیه ای در صرافی ها را منوط به نوبت گیری آنلاین در سامانه برخط بازار متشکل ارزی کرد. همین طور چهار بانک ملی، ملت، صادرات و تجارت را نیز موظف به فروش ارز کرد تا به تقاضای بازار پاسخ داده و نرخها کنترل شود.
در این بین، بررسی میدانی از بازار امروز ارز نشان میدهد که فروش آنلاین ارز، صف مقابل صرافی ها برای خرید ۲۰۰۰ دلار با کارت ملی را جمع کرده و صرافی ها نیز فقط به کسانی که در سامانه برخط بازار متشکل ارزی نوبت گرفته باشند، ارز می دهند.
علاوه بر این، نرخها در بازار امروز تا زمان نگارش این گزارش نیز کاهشی بوده است؛ به شکلی که نرخ خرید دلار در صرافی ها از ۳۴ هزار و ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان در نوسان است و نرخ فروش دلار در صرافی ها ۳۴ هزار و ۴۰۰ تا ۸۰۰ تومان متغیر است.
نرخ خرید یورو هم در صرافی ها ۳۴ هزار و ۵۰۰ تا ۸۰۰ متغیر بوده و قیمت فروش آن در تابلوی صرافی ها ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان نشان داده می شود.
در بازار آزاد نیز بررسی ها از نرخ دلار نشانگر این است که دلالان دلار را حدود ۳۵ تا ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان می خرند و در محدوده ۳۵ هزار و ۸۰۰ تا ۳۶ هزار تومان تا حدود ۳۶ هزار و ۱۰۰ تومان می فروشند.
البته، در این بین مشاهدات بیان کننده این است که دلالان در بازار آزاد چندان علاقه ای به فروش دلار ندارند و بیشتر متقاضی ارز هستند تا فروشنده.
فعالان بازار ارز در ارتباط با وضع بازار ارز از رکود بازار و سیر نزولی نرخها می گویند و نوسانات بازار را زیاد ارزیابی می کنند.1401/08/19
11:34:06
0.0 / 5
388
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد