دکورپرداز
دکور پرداز

قیمت جهانی دلار شدت گرفت

قیمت جهانی دلار شدت گرفت

به گزارش دکور پرداز، دلار بعد از انتشار داده های قیمت تولیدکننده ایالات متحده در ماه گذشته افزوده شد و به فشارهای تورمی مداوم و احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مدت طولانی تر اشاره نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از اینوست، دلار در مقابل ین ژاپن با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۱۳۷.۰۵ و در مقابل سبدی از ارزها با افزایش ۰.۱۲ درصدی به ارزش ۱۰۵.۱۸ رسید.
یورو آخرین بار با ۰.۲ درصد کاهش به ۱.۰۵۰۹ دلار رسید.
استرلینگ در معاملات روز دوشنبه (۱۲ دسامبر) آسیا با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱.۲۲۲۹ دلار رسید و دلار استرالیا با ۰.۳۴ درصد کاهش، رقم ۰.۶۷۷۳ دلار را ثبت نمود.
قیمت کیوی نیوزیلند هم با ۰.۳۴ درصد کاهش در ۰.۶۳۹۳ قرار گرفت.
داده های انتشار یافته در روز جمعه نشان داد که شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده برای تقاضای نهایی در ماه نوامبر نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد و نسبت به سال قبل ۷.۴ درصد افزایش پیدا کرده که نسبت به پیشبینی افزایش ۰.۲ درصدی و ۷.۲ درصدی اعجاب انگیز بود.
معامله گران همینطور در آستانه رویدادهای ریسک کلیدی این هفته، همچون داده های تورم ایالات متحده و تعداد زیادی از جلسات بانک مرکزی، همچنان در معرض خطر قرار دارند.
فدرال رزرو بار دیگر در مرکز قرار می گیرد و به صورت گسترده انتظار می رود که نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهد، هرچند تمرکز بر پیشبینی های اقتصادی به روز شده بانک مرکزی و کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خواهد بود.
بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی اروپا (ECB) هم این هفته با یکدیگر ملاقات خواهند کرد همینطور انتظار می رود که هر کدام ۵۰ واحد افزایش نرخ بهره اعمال کنند.
منبع:

1401/09/21
15:41:18
0.0 / 5
459
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد