دکورپرداز
دکور پرداز
یك عضو كمیسیون اقتصادی:

باید از الگوی کشورهای موفق برای مدیریت بازار ارز استفاده کنیم

باید از الگوی کشورهای موفق برای مدیریت بازار ارز استفاده کنیم

به گزارش دکور پرداز، یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مدیریت بازار ارز در وهله اول باید سیاست های اقتصادی درستی پیش گرفته شود که در این راه میتوان از الگوی کشورهای موفق در مدیریت بازار ارز استفاده نمود.


اصغر سلیمی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم رشد فروش نفت در دولت سیزدهم و بازگشت ارز به کشور، نوسانات در بازار ارز ادامه دارد، بیان نمود: افزایش نرخ ارز دارای منشا خارجی است. صرفاً به تأمین ارز باز نمی گردد. تعیین نرخ ارز در دست دولت نیست بلکه کشورهای منطقه نظیر هرات و سلیمانیه در تعیین نرخ ارز نقش دارند. این وضعیت سبب می شود قیمت ارز از دست بانک مرکزی بیرون برود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: برای مدیریت این بازار در وهله اول ما باید بتوانیم پشتوانه اقتصادی کشور را تقویت نماییم. اقتصاد کشور باید بهبود پیدا کند. ما نیازمند سیاست های صحیح اقتصادی هستیم. از طرفی برای مدیریت بازار ارز باید از الگوی سایر کشورها استفاده نماییم. کشور روسیه هم با تحریم مواجه گردید و بازار ارز این کشور هم متلاطم شد اما با برنامه ریزی جامع و کامل توانستند بازار ارز خویش را مدیریت کرده و حتی امروز نسبت به پیش از تحریم ها هم وضعیت بهتری دارند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس خاطرنشان کرد: بنده معتقدم کشور ما هم باید از تجربه موفق سایر کشورها برای مدیریت بازار ارز استفاده نماید. افزایش نرخ ارز بر روی تمام حوزه ها تأثیر می گذارد. به دنبال افزایش نرخ ارز همه کالاها گران می شود و از همه مهم تر اجناسی که گران می شود پس از کاهش نرخ ارز تغییری در قیمت آنها اتفاق نمی افتد. همه چی با ارز گران می شود اما با کاهش قیمت ارز پایین نمی آید.
ایشان در ادامه تصریح کرد: مدیریت ارزی در کشور غلط است. باید از الگوهای صحیح اقتصادی در این عرصه استفاده گردد. امروز می بینیم قیمت خودرو گران شده است و وزیر صمت علت آنرا به قیمت دلار نسبت می دهد در حالیکه گفته می شود خودرو تولید داخل است. این اقدامات هیچ توجیهی ندارد. سیاست های غلط اقتصادی می باشد که باید اصلاح گردد.1401/10/06
14:08:02
0.0 / 5
556
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد