دکورپرداز
دکور پرداز
تحلیل روزانه بورس؛

ارزش و حجم معاملات بورس در روز چهارشنبه تعیین کننده است

ارزش و حجم معاملات بورس در روز چهارشنبه تعیین کننده است

به گزارش دکور پرداز، در بازار سرمایه دو نکته در تحلیل وضعیت کلی بازار بسیار با اهمیت بوده و آن هم ارزش و حجم معاملات است.علی فراقی در گفتگو با خبرنگار مهر در شرح شرایط بازار سرمایه اظهار داشت: در هفته جاری بازار بهتر از هفته قبل معامله شده و ارزش و حجم معاملات نسبت به هفته قبل با افزایش قابل توجهی روبرو شد به نحوی که در معاملات روز گذشته ارزش معاملات خرد به بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید.
فراقی اضافه کرد: در بازار سرمایه دو نکته در تحلیل وضعیت کلی بازار بسیار با اهمیت بوده و آن هم ارزش و حجم معاملات است و زمانی که به یک باره بازار با افزایش حجم معاملات پس از چندین روز نوسانی مواجه می شود نشانه خوبی از بازگشت بازار است.
این فعال بازار سرمایه با بیان اینکه معاملات امروز بسیار تعیین کننده است، اظهار داشت: پیشبینی می شود بازار با نزدیک شدن به مقاومت در ناحیه یک میلیون و ۶۹۵ هزار واحد با عرضه روبرو شود و اگر عرضه شدیدی رخ ندهد میتوان به ادامه روند سبز بازار در هفته آتی امیدوار بود، اما اگر با افزایش عرضه مواجه شویم بازار باز هم یک اصلاح برای رشد باردیگر خواهد نمود.
فراقی تشریح کرد: هر چقدر رشد بازار به تعویق بیفتد بازگشت با شدت بیشتری اتفاق می افتد اما بهترین راه اینست که رشد بازار سرمایه آهسته و پیوسته باشد تا بیشتر نمادها بتوانند درصد سود بیشتری را به سهامداران دهند.
این کارشناس بازار سرمایه در آخر اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها راهکار موقت برای سپر تورمی در اقتصاد کشور بازار سرمایه بوده و مسؤلان باید به آن توجه ویژه داشته باشند، البته همانطور که گفته شد، رشد آهسته و پیوسته برای سپر تورمی بسیار بهتر از حرکت های شارپ و پرقدرت است.


منبع:

1401/12/05
11:26:55
0.0 / 5
343
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد