دکورپرداز
دکور پرداز
در جلسه غیر علنی ارزی امروز در مجلس مطرح شد

شناسایی پشت پرده اختلالات ارزی و برخورد با عوامل

شناسایی پشت پرده اختلالات ارزی و برخورد با عوامل

دکور پرداز: بامداد امروز، تعدادی از مسئولان دولت و نمایندگان مجلس جلسه غیر علنی درباره ی وضعیت ارزی کشور برگزار کردند؛ در این نشست موضوعات مختلفی همچون وعده کاهش نرخ ارز و ثبات در این بازار، برخورد با سودجویان و... عنوان شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، چهارشنبه هفته گذشته (دوم اسفند ماه) قرار بود جلسه غیر علنی در مجلس درباره ی وضعیت ارزی کشور اجرا شود که به سبب تقارن با جلسه هیات دولت به امروز بامداد (شنبه ششم اسفند) موکول شد.

محمدباقر قالیباف –رئیس مجلس – در این زمینه اظهار داشت: باتوجه به اهمیت مسائل ارزی در کشور که لازمه یک هماهنگی جدی و قوی بین دولت و مجلس برای سامان دادن این بازار است، امروز از ساعت هشت صبح، مجلس با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی جلسه غیرعلنی داشت.

وی اضافه کرد: به جمع بندی های خوبی در این نشست رسیدیم و ان شاءالله با هماهنگی شکل گرفته و اقدامات و حرکت های دولت بر این مشکل فائق خواهیم آمد.

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس نیز از تشکیل کمیته هماهنگی بین دولت و مجلس برای کنترل بازار ارز آگاهی داد و متعقد است که موضوعات سازنده ای بین نمایندگان مجلس و دولت عنوان شد همچون این که دشمن درصدد است بوسیله تعیین نرخ های ساختگی بازار ارز را برهم بزند از طرف دیگر تعدادی از سیاست های ارزی و اقتصادی شکست خورده گذشته سبب بی اعتمادی مردم شده و این زمینه را فراهم نموده تا در بازار غیررسمی و توسط عناصری که عمدتاً از خارج کشور صحنه گردان هستند نرخ دلار را بالا ببرند و مداخله ساختارشکنانه در بازار ارز داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش فروش نفت به بالای یک میلیون بشکه در روز، اضافه کرد: در وضعیت فعلی هیچ مشکل ارزی در کشور وجود ندارد اما برخی درصدد هستند تا بازار ارز را به تلاطم بکشانند. گزارشی از حساب های مختلفی که در داخل و خارج کشور اهتمام داشتند در بازار ارز مداخله مخرب داشته باشند ارائه شد که عمدتاً این افراد توسط دستگاه های امنیتی شناسایی شده و با آنها برخورد انجام شده است.

البته در این نشست غیر علنی موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دولت گزارش هایی به نمایندگان درباره ی بازار ارز ارائه نمود. بر طبق گزارش های مطرح شده، محمد مخبر -معاون اول رییس جمهور- در این نشست اظهار داشت: از شروع تشکیل دولت سیزدهم مشکلاتی وجود داشته که به مرور زمان این مشکلات درحال کاهش یافتن است و به زودی در بازار ارز نیز شاهد حل مشکل و ثبات خواهیم بود.

محمدرضا فرزین -رئیس کل بانک مرکزی- نیز اظهار نمود که با ایجاد سامانه واحد ارز و طلا قیمت واقعی دلار نیز در آن سامانه درج شده است و قیمت هایی که در فضای مجازی و در جاهای دیگر وجود دارد، غیر واقعی است. همین طور سید احسان خاندوزی -وزیر اقتصاد- اشاره کرد که پشت پرده اختلالات بازار ارزی نیز شناسایی شده است و به زودی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و قضایی تکلیف این افراد را مشخص خواهند کرد.

به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، باتوجه به راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا با هدف ساماندهی عرضه و تقاضا در بازار ارز و برخوردهای انجام شده با برخی سودجویان در این بازار که بدنبال نرخ سازی هستند، باید دید در ادامه کاهش نرخ ارز و ثبات در این بازار چه زمانی به نتیجه خواهد رسید.

منبع:

1401/12/06
13:55:22
0.0 / 5
336
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد