دکورپرداز
دکور پرداز
وزیر اقتصاد و دارایی:

مدیران مالیاتی باید حصار مقاومت تعدادی از سازمان ها را بشکنند

مدیران مالیاتی باید حصار مقاومت تعدادی از سازمان ها را بشکنند

به گزارش دکور پرداز، هرمزگان وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: در خواستم از مجموعه مدیران مالیاتی کشور این است که حصار مقاومت تعدادی از سازمان ها را بشکنند و از تمام ظرفیت های برون سپاری بهره ببرند.احسان خاندوزی بامداد امروز (۱۸ اسفندماه) در نشست مدیران مالیاتی سراسر کشور در بندرعباس، با اعلان اینکه در میان ۳ یا ۴ محور تحولی در دولت جدید در زمینه اقتصاد، بی گمان یکی از ارکان ها اتفاقاتی است که در سازمان امور مالیاتی رخ داده است اظهار داشت: امیدوار هستم بتوانیم برگ درخشانی از حرکت های تحولی اداره کشور در نرم افزارهای اداره اقتصاد ارائه دهیم که سالیان سال مورد استناد قرار گیرد.

وی اضافه کرد: فراموش نکنید مسیر اصلی که مد نظر و سمت و سوی حرکت ماست، مسئله هوشمند سازی در اقتصاد ایران است. بدین جهت تمرکز خودرا در به اختیار گرفتن افرادی که به خدمت این هدف درآیند بگذاریم تا مالیات را بصورت هوشمند شناسایی، وصول و مسیر جدیدی را ایجاد نماییم.

وزیر اقتصاد و دارایی یکی از ابعاد مسئله هوشمند سازی را استفاده کردن از ظرفیت های برون سپاری خارج از سازمان عنوان نمود و اظهار داشت: در خواستم از مجموعه مدیران مالیاتی کشور این است که حصار مقاومت تعدادی از سازمان ها را بشکنند و از تمام ظرفیت های برون سپاری بهره ببرند.

خاندوزی اظهار داشت: در مورد خانه های خالی یا در زمینه خودرو های لوکس علاوه بر کوشش برای ابلاغ به صاحب ملک و خودرو، آنچه مقدم است اقداماتی است که منجر به وصول یا تغییر رفتار شود، و در همین زمینه هم از کمک نهادهایی که ذینفع باشند در پیشبرد اهداف سازمانی استفاده گردد.

وی بیان کرد: موضوع دوم پروژه و تکلیف قانونی مهمی است که در مورد سامانه مودیان با آن مواجه هستیم. سازمان نشان داده اراده وجود دارد و کار شروع شده، اما سرعت پیشبرد کار دلخواه ما نیست و باید عقب ماندگی ها جبران شود.

وزیر اقتصاد و دارایی اجرای مالیات بر سوداگری را مسئله حائز اهمیت سازمان دانست و عنوان کرد: تولید کنندگان انتظار دارند باتوجه به مالیاتی که می پردازند، از افرادی که میلیاردها سود به دست می آورند و مالیاتی پرداخت نمی کنند، مالیات در نظر گرفته شود. با همکاری میان وزارت، سازمان امور مالیاتی و کمیسیون اقتصادی مجلس با سرعت قابل قبولی این طرح در مرحله نهایی شدن قرار گرفت.

وی در ادامه به موضوع حسابرسی های ویژه پرداخت و در مورد معوقات ارزش افزوده اظهار داشت: برای تسریع در رسیدگی به این مسئله علاوه بر همکاری با دستگاه قضا، تلاش نماییم تا در نظر گرفتن سازوکاری مناسب فعالین اقتصادی در این راه قرار بگیرند و ماهانه میزان پرونده های معوقات کم شود.

خاندوزی در این نشست همین طور به مسئله اظهارنامه پیش فرض، ابطال معوقاتی که پشت آنها خبری نیست و سرعت استرداد ارزش افزوده اشاره و اظهار داشت: مورد مهمی که به هیچ عنوان زیبنده نیست و به عنوان نقطه ضعف شمرده می شود بحث فساد است و در مقابل افزایش انگیزه و پشتیبانی از پرسنل، با مصادیق فساد و هر امکانی که سبب ایجاد فساد می شود بصورت جدی برخورد شود.

وی با اعلان اینکه اگر بتوانیم نظام خود نظارتی را تقویت نماییم در افزایش رضایت فعالان اقتصادی، وضعیت بهتری خواهیم داشت، اظهار داشت: تلاش در افزایش اعداد و ارقام اقتصادی در استان مشهود است که امیدواریم در راستای رفع موانع نیز اقدامات جدی صورت گیرد.

خاندوزی با اشاره به این که در صورتیکه مدیران استان بتوانند در همین مسیر حرکت کنند، سال ۱۴۰۲ را چابک تر شروع خواهیم کرد، افزود: همین طور باید تلاش نماییم وضعیت فعلی بخش های اقتصادی را به لحاظ پشتیبانی، نیروی انسانی و زیرساختی بهبود ببخشیم.

وی با اعلان اینکه باید در وزارتخانه و زیر مجموعه ها یک همصدایی ویژه ای درباب رفع مشکلات مختلف همچون حوزه بانک شکل بگیرد، اظهار داشت: انتظار داریم در مناطق آزاد که باید سمبل تسهیل ارتباط با اقتصاد جهانی باشند، راحت ترین مسیرها تعبیه و فرش قرمز برای سرمایه گذاران، گسترده شود.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به این که امور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در زمان مراجعه به دستگاه های وزارتخانه چه در سطح ملی و چه در استانی بایستی ظرف چند روز صورت گیرد، اشاره کرد: باید علاوه بر اصلاح قوانین و انجام حمایت ها، بوروکراسی و سازوکار اداری مناسب با برنامه های اقتصادی ایجاد شود تا فعالان اقتصادی با مشکلی مواجه نشده و خلایی را احساس نکنند.

منبع:

1401/12/19
11:10:42
0.0 / 5
318
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد