دکورپرداز
دکور پرداز
تا مشخص شدن نتیجه بررسی ها در دیوان عالی كشور

افزایش قیمت خودرو فعلا مشمول مبلغ باقیمانده خودرو های پیش فروش شده است

افزایش قیمت خودرو فعلا مشمول مبلغ باقیمانده خودرو های پیش فروش شده است

دکور پرداز: یک مقام مسئول در شورای رقابت ضمن اشاره به دستوالعمل این شورا در خصوص این که باید مبلغ افزایش خودرو ها به مبلغ باقی مانده از وجه خودرو های پیش فروش شده تعلق گیرد، اعلام نمود که همچنان همین دستورالعمل اجرا می شود اما مورد انتقاد قرار گرفته و الان در دیوان عالی کشور در حال بررسی است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، دعوتنامه برخی از خودرو های پیش فروش شده با موعد تحویل فروردین ماه ۱۴۰۲ صادر گردیده است که گویا میزان افزایش قیمت بصورت کامل برای خودرو های پیش فروش های سال ۱۴۰۱ اعمال شده است؛ این درحالیست که مشتریان طرح های پیش فروش، قسمتی از مبلغ خودرو ها را بعد از برنده شدن (بصورت علی الحساب) واریز کرده اند.
در این رابطه، عباس دادجوی توکلی ضمن تاکید براینکه افزایش قیمت اعمال شده برای پیش فروش های گذشته تنها شامل مبلغ باقیمانده خودرو می شود، اظهار داشت: طبق دستورالعمل ۴۷۳ شورای رقابت، تنها مبلغی که از پیش فروش خودرو مانده است مشمول افزایش قیمت خواهد شد. این مساله بر طبق دستورالعمل شورای رقابت است که از گذشته وجود داشته است.
مدیر روابط عمومی شورای رقابت اضافه کرد: بدنبال اعتراض ها به این دستورالعمل، این دستورالعمل حالا در دیوان عالی کشور در حال بررسی است؛ اگر تایید گردد که همچنان همان اجرا می گردد اما اگر نقض شود، دستورالعمل جدید ابلاغ خواهد گردید. این دستورالعمل ۴۷۳ شورای رقابت همچنان به قوت خود تا امروز باقیست؛ بدین سبب تا زمان صدور حکم در دیوان عالی کشور، پیش فروش های انجام شده، تنها مبلغ مانده از آن شامل افزایش قیمت می شود.
این مساله قبل از این نیز، بعد از آنکه نرخها در سال ۱۴۰۰، افزایش پیدا کرد و به روز شد، مطرح بود و در جلسه ۴۷۳ شورای رقابت همزمان با ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ توسط شورای رقابت تصویب کرد که پیش پرداخت خودرو مشمول تورم نیست.
آن زمان شورای رقابت اعلام نمود: در طرح پیش فروش خودرو های مشمول قیمت گذاری، سهمی از خودرو که پیش پرداخت آن قبلا انجام شده مشمول هیچگونه تورم قیمتی احتمالی نخواهد شد.1402/01/23
12:57:20
0.0 / 5
408
تگها: قیمت , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد