دکورپرداز
دکور پرداز
تحلیل هفتگی بورس؛

ریزش بورس به اندازه رشد شاخص کل در ۵۰ سال

ریزش بورس به اندازه رشد شاخص کل در ۵۰ سال

دکور پرداز: شاخص کل بورس در هفته گذشته اصلاح، به شیوه ریزش را در پی داشته و بیش از 235 هزار واحد عقب نشینی کرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، هفته گذشته بازار یک ریزش هیجانی گسترده داشت که در تاریخ بازار سرمایه بی سابقه بود، شاخص کل بورس در هفته گذشته بیش از ۲۳۵ هزار واحد ریزش کرد، بورس تهران در سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و تا سال ۱۳۹۷ توانسته بود ۲۳۵ هزار واحد رشد کند، حال بورس به اندازه ای بزرگ شده است که در یک هفته بیش از ۲۳۵ هزار واحد اصلاح می کند. البته این اصلاح و با این ضرب را باید نخستین رکورد سنگین ریزش بورس در یک هفته دانست که بطور قطع می تواند در آینده نوید روزهای سبز طوفانی را بدهد. برای اینکه هر ریزش شدید یک رشد شدید را در پی خواهد داشت و برعکس.
علی فراقی کارشناس بازار سرمایه در تحلیل وضعیت هفته گذشته بورس اظهار داشت: در زمانی قرار داریم که بازار سرمایه عملاً تا به امروز نامساعدترین هفته کاری خودرا پشت سر گذاشته است. حال باتوجه به نحوه معاملات هفته گذشته و دیدگاهی تکنیکالی و بنیادی که برای بازار وجود دارد قصد بر محتمل ترین روندی بازار می تواند پیش بگیرد داریم.
علی فراقی افزود: باتوجه به شدت هیجانی که در اوایل هفته گذشته به بازار وارد شد، شاهد شکل گیری مقدار زیادی هیجان در بازار بودیم، سپس باز هم موج دوم فروش در نیمه دوم هفته را تجربه کردیم که علت آن ترس سهامداران خرد بود برای اینکه بعد از مدت ها بازهم با هاله ای از ترس مبادرت به فروش سهام خود کردند.
فراقی در آخر اظهار داشت: برای هفته آتی شروع با غلبه عرضه در بازار را احیانا داشته باشیم و بعد از آن همانطور که قبل تر گفته شده بود در محدوده دو میلیون و دویست هزار واحد شاخص شاهد دومین موج تقاضا پس از سه شنبه هفته گذشته است و در صورت حفظ قدرت خریداران دست کم در یک روز کاری برخلاف سه شنبه هفته آتی می توان وضعیت مثبت بورس را متصور بود.


منبع:

1402/02/22
20:43:56
0.0 / 5
281
تگها: بازار , سرمایه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد