دکورپرداز
دکور پرداز

افول سپرده بانک های آمریکایی

افول سپرده بانک های آمریکایی

دکور پرداز: سپرده های بانکی ایالات متحده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، ۲.۵ درصد کم شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از اکونومیک، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) فاش کرد که مجموع سپرده ها در بانکهای تجاری ایالات متحده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به ۱۸.۷ تریلیون دلار رسید که رکورد ۲.۵ درصدی رکود سه ماهه را ثبت نمود.
شرکت بیمه سپرده فدرال تصریح کرد که جمع آوری چنین داده هایی از سال ۱۹۸۴ شروع شد. کاهش کلی ناشی از سپرده های بیمه نشده بود که ۸.۲ درصد نسبت به سه ماهه کاهش پیدا کرد با این وجود، سپرده های بیمه شده بر مبنای همین مقایسه ۲.۵ درصد افزوده شد.
در همین حال، شرکت بیمه سپرده فدرال چهار بانک را به لیست بانک مشکل دار خود اضافه کرد. مجموع دارایی های ۴۳ بانک مشکل دار به ۵۸ میلیارد دلار رسید که ۱۰.۵ میلیارد دلار افزوده شد حتی زمانیکه دو بانک از این قبیل در سه ماهه اول شکست خورده بودند.
زیان محقق نشده اوراق بهادار برای تمام بانکهای تجاری ایالات متحده بعد از کاهش ۱۶.۵ درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، به ۵۱۵.۵ میلیارد دلار رسید.
علاوه بر این، شرکت سپرده بیمه فدرال گزارش کرد که درآمد خالص بخش بانکی ۱۶.۹ درصد فصل به فصل و ۳۳.۶ درصد در سال افزایش پیدا کرده است و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به ۷۹.۸ میلیارد دلار رسید.
این شرکت توضیح داد: بعد از حذف سودهای حسابداری ناشی از خریدهای شکست خورده بانکی، درآمد خالص حدودا نسبت به سه ماهه قبل ثابت بود.1402/03/11
13:15:59
0.0 / 5
332
تگها: بیمه , پرده , دلار
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد