دکورپرداز
دکور پرداز

آفریقا رقیب بازارهای جهانی شد

آفریقا رقیب بازارهای جهانی شد

به گزارش دکور پرداز، کشورهای آفریقایی از گسترش و تنوع بخشیدن به مشارکت خود در تجارت بین المللی و زنجیره های ارزش جهانی برای کاهش فقر در مقیاس بزرگ و متحول کردن اقتصادشان سود خواهند برد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در حالیکه صادرات کالاها و خدمات آفریقا سریع ترین رشد خویش را در دهه گذشته داشته است، حجم آن پایین و تنها سه درصد تجارت جهانی است. یک چارچوب سیاست تجاری جدید مورد نیاز است که به گسترش و تنوع دسترسی منطقه به بازارهای صادراتی کمک نماید و در عین حال تجارت درون منطقه ای را تقویت کند.
آفریقای جنوب صحرا مانند محرک و محیط تجارت جهانی مسیری است که این قاره برای رسیدن به هدف کاهش فقر و بهبود استانداردهای زندگی برای ۱.۲ میلیارد نفر از ساکنان منطقه که بیشتر از ۵۰ درصد آنها را جوانان می سازند، باید بپیماید و آفریقا برای رسیدن به این اهداف با مواردی مانند تولید، گسترش قراردادهای تجاری منطقه ای، ظهور نسبی شرق و جنوب آسیا بعنوان مرزهای اقتصادی جدید، انقلاب دیجیتال و افزایش متعاقب آن فناوری های صرفه جویی در نیروی کار و اخیراً همه گیری جهانی کووید- ۱۹ روبرو شود.
نتایج نشان داد که مشارکت موثر کشورهای آفریقایی در محیط تجارت بین الملل درحال توسعه همچنان برای تقویت رشد و توسعه منطقه مهم می باشد. کشورهای آفریقایی باید اصلاحات ساختاری داخلی کلیدی را انجام دهند تا ظرفیت عرضه منطقه را با بهبود اتصال دیجیتال، اصلاح نهادهای اساسی چارچوب های قانونی بالا برند.
طبقه متوسط رو به رشد آسیا و تقاضای زیاد آن فرصتی را برای آفریقا فراهم می آورد تا تجارت با این منطقه را گسترش دهد. یافته ها نشان داده است که صادرات به آسیا سبب افزایش بهره وری نیروی کار، دستمزدها و شدت سرمایه در آفریقا شده است.
علاوه بر این، تجارت با آسیا صادرات کشورهای آفریقایی به سایر نقاط جهان را محدود نمی نماید. موفقیت کشورهای آفریقای جنوب صحرا در بازار جهانی مبتنی بر تعمیق یکپارچگی منطقه ای برای افزایش ظرفیت عرضه و ایجاد زنجیره های ارزش منطقه ای است.
طبق گزارش بانک جهانی، آفریقا آماده است تا در بازار جهانی پیشروی کند و به یک بازیگر بزرگ جهانی تبدیل گردد اما اصلاحات کلیدی جهت کمک به آفریقا برای پیروزی در مسابقه با فقر و بهبود زندگی همه شهروندان پویا قاره مورد نیاز است.1402/04/23
17:02:08
0.0 / 5
292
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد