دکورپرداز
دکور پرداز

قیمت روز آپارتمان در تهران

قیمت روز آپارتمان در تهران

دکور پرداز: هم اکنون که بازار مسکن شهر تهران در انتظارات کاهشی به سر می برد، نگاهی به قیمت های پیشنهادی بیندازیم؛ اوضاع نشان میدهد که نرخ ها در مقایسه با اردیبهشت بین 20 تا 30 درصد کم شده اما از حدود 20 روز قبل به ثبات رسیده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران گرفتار افت شده است. البته این کاهش در همه محله ها به یک اندازه نیست. بطور مثال در شمال پایتخت باتوجه به قیمت های سنگین و وجود آپارتمان های بزرگ متراژ، نرخ های پیشنهادی ریزش بیشتری را تجربه کرده است.
در مناطق میانی مثل ۴، ۵ و ۸ که فضای سوداگری و سفته بازی در این مناطق حکمفرما است گاهی شاهدیم که دلالان هنوز تلاش دارند واحدهای خودرا با نرخ های فروردین و اردیبهشت به فروش برسانند.
در محله های پونک، جنت آباد، شهران، باغ فیض و شاهین واقع در منطقه ۵ که جزو محله های پرمعامله در تهران شمرده می شود، تعداد قابل توجهی دفتر املاک قرار دارد. بنا بگفته مشاوران املاک، خیلی از کاسبان آپارتمان نیز در این محله فعال می باشند و بنا بر این فضای بورس بازی در این محله دیده می شود.چند روز قبل گشت های تعزیراتی به یکی از دفاتر املاک فاقد مجوز مراجعه کردند و متوجه شدند در یک ساختمان، افرادی در قالب یک مجموعه مبادرت به تاسیس دفتر املاک فاقد مجوز کرده بودند و اصطلاحا در شعب مختلف به فعالیت غیرقانونی می پرداختند.
بررسی ها نشان میدهد بطور معمول در دفاتر املاک فاقد مجوز تخلفاتی شامل نبود نرخ نامه، دریافت کمیسیون بالاتر از نرخ مصوب، دریافت بالابود و زد و بند شکل می گیرد.
به هر ترتیب در وضعیت فعلی که فضای کلی بازار مسکن در رکود معاملات و کاهش قیمت به سر می برد دلالان نیز بطور موقت از این بازار کنار کشیده اند.1402/04/24
10:59:31
0.0 / 5
315
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد