دکورپرداز
دکور پرداز

پیشنهاد دولت برای سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی تا پایان برنامه هفتم توسعه

پیشنهاد دولت برای سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی تا پایان برنامه هفتم توسعه

به گزارش دکور پرداز، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به پیشنهاد دولت برای سهم هفت درصدی اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی تا پایان برنامه هفتم توسعه، آینده کشور را در رشد اقتصاد دانش بنیان دانست و اظهار داشت: اهدافی چون نگهداشت نخبگان و صادرات با ارزش افزوده بالا و توسعه تکنولوژی همه در اقتصاد دانش بنیان جمع می شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان در آیین امضای تفاهم نامه اختصاص هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک پارسیان به شرکت های دانش بنیان که امروز در محل ساختمان مرکزی بانک پارسیان برگزار گردید، ضمن قدردانی از حمایت بانک پارسیان از برنامه رشد تولید دانش بنیان که در صندوق نوآوری طراحی شده است، اظهار داشت: از دکتر پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان و سایر مدیران این بانک تشکر بسیار داریم که با بیشترین سرعت ممکن نسبت به پشتیبانی از رشد تولید شرکت های دانش بنیان اقدام نمودند. این کار اقدام بسیار مبارکی است و اساسا ثمرات بسیاری برای شرکت های دانش بنیان دارد.

وی ادامه داد: بانک پارسیان نخستین بانکی است که در امتداد پشتیبانی از رشد تولید شرکت های دانش بنیان وعده های خودرا عملیاتی کرد. این بانک با وقت شناسی اهمیت این مساله را درک کرده و در امتداد پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان وارد فصل جدیدی از همکاری با صندوق نوآوری شده است. جا دارد به نیابت از همه فعالان اکوسیستم نوآوری کشور از این بانک تشکر به عمل آورم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که تفاهم نامه میان این صندوق و بانک پارسیان منشأ خیر و برکت برای کشور و اقتصاد دانش بنیان شود، اشاره کرد: آینده کشور در رشد اقتصاد دانش بنیان است. اهدافی چون نگهداشت نخبگان و صادرات با ارزش افزوده بالا و توسعه تکنولوژی همه در اقتصاد دانش بنیان جمع می شود و طبیعی است که در همه دنیا نیز سرمایه گذاری های گسترده ای بر اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی می شود.

خیاطیان اشاره کرد: ما نیز اگر اهتمام بر توسعه تامین مالی فناوری نداشته باشیم، کشور دستخوش خطرات بسیاری می شود. بر این مبنا وقت شناسی و شناسایی ضرورت توسعه اقتصاد دانش بنیان یک دغدغه ملی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برمبنای برنامه هفتم توسعه، دولت پیشنهاد داده است که سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی کشور تا پایان برنامه باید به هفت درصد برسد. نیل به این هدف کاری آسان نیست و زیرساخت ها و ابزارهای متفاوتی را می طلبد که مهم ترین آنها تامین مالی است.

جزئیات اختصاص تسهیلات ویژه برنامه رشد تولید دانش بنیان

همین طور دکتر روح الله ذوالفقاری، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در این جلسه، با اعلان اینکه شعار امسال صندوق این است که هزار شرکت دانش بنیان، هزار محصول دانش بنیان تولید کنند و افزایش ۱۰۰ همتی فروش داشته باشند، اضافه کرد: در این جهت برنامه های مربوط به بازارسازی و توسعه صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان در دست اقدام است. در این چارچوب و برمبنای تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، بانک پارسیان هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رشد تولید شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است.

ذوالفقاری اشاره کرد: سقف تسهیلات تا این لحظه برای هر شرکت ۵۰ میلیارد تومان تصویب شده و هدف اصلی ما شرکت های دانش بنیان کوچک و متوسط هستند. در این جهت کوشیدیم فرایندی را طراحی نماییم که زمینه چابکی چشمگیری در دریافت تسهیلات برای این شرکتها حاصل شود.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، به گفته ی ایشان، این تسهیلات مختص شرکت هایی است که اعلام کنند توان رشد حداقل ۱.۵ برابر مقدار تولید و یا ۲ برابر فروش ریالی را دارند.
منبع:

1402/05/03
08:18:01
0.0 / 5
368
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد