دکورپرداز
دکور پرداز

هند در بازار جهانی شکر غایب می شود!

هند در بازار جهانی شکر غایب می شود!

دکور پرداز: هند برای نخستین بار طی ۷ سال قبل صادرات شکر را ممنوع می کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سه منبع دولتی هند اعلام کردند که انتظار می رود هند در فصل آینده و از ماه اکتبر صادرات شکر را ممنوع کند و برای نخستین بار در هفت سال قبل حمل و نقل را متوقف نماید، چونکه کمبود باران سبب کاهش تولید نیشکر شده است.
عدم حضور هند در بازار جهانی احتمالا سبب افزایش شاخص قیمت در نیویورک و لندن می شود که هم اکنون در حدود بالاترین قیمت های چند ساله معامله می شوند و ترس از تورم بیشتر در بازارهای جهانی مواد غذایی را بوجود می آورد.
یک منبع دولتی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: تمرکز اولیه برآوردن نیازهای قند محلی و تولید اتانول از نیشکر اضافی است و برای فصل آینده شکر کافی برای تخصیص سهمیه صادراتی عرضه نخواهد شد. هند در فصل جاری مجوز تنها ۶.۱ میلیون تن شکر را تا ۳۰ سپتامبر صادر کرد و در فصل گذشته رکورد ۱۱.۱ میلیون تن را داشت. در سال ۲۰۱۶، هند مالیاتی ۲۰ درصدی بر صادرات شکر وضع کرد تا از فروش خارج از کشور جلوگیری نماید.
باران های موسمی در نواحی تولید نیشکر که مجموعا بیشتر از نیمی از کل تولید شکر هند را می سازند، امسال تابحال ۵۰ درصد کمتر از میانگین بوده است.
قیمت های شکر محلی در این هفته به بالاترین سطح خود در نزدیک به دو سال قبل رسید و دولت را بر آن داشت تا به کارخانه ها اجازه دهد ۲۰۰ هزار تن بیشتر در ماه اگوست بفروشند.
تورم خرده فروشی در هند در ماه جولای به بالاترین میزان در ۱۵ ماه گذشته یعنی ۷.۴ درصد و تورم موادغذایی به ۱۱.۵ درصد رسید که بالاترین میزان در سه سال گذشته است. تولید شکر هند در فصل ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ امکان دارد با ۳.۳ درصد کاهش به ۳۱.۷ میلیون تن برسد.
طبق گزارش رویترز، هند در ماه گذشته با اعمال ممنوعیت صادرات برنج سفید غیر باسماتی، خریداران را شگفت زده کرد. دهلی نو همینطور هفته گذشته تعرفه ۴۰ درصدی را بر صادرات پیاز وضع کرد چونکه تلاش می کند قیمت موادغذایی را کم کند. انتظار می رود تولید کمتر در تایلند سبب کاهش شود و تولیدکننده بزرگ برزیل به تنهایی قادر به پر کردن این شکاف نیست.
منبع:

1402/06/03
08:55:45
0.0 / 5
397
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد