دکورپرداز
دکور پرداز

قیمت طلای جهانی نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر

قیمت طلای جهانی نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر

به گزارش دکور پرداز، قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر خود ماند و قبل از انتشار آمارهای اقتصادی متفاوت از ایالات متحده، در حالیکه فعالان بازار منتظر نظر روسای بانکهای مرکزی بزرگ بودند، به بهترین هفته خود طی شش هفته گذشته رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، قیمت طلا قبل از تعطیلی بازار اندکی کاهش پیدا کرد چونکه معامله گران تا حد زیادی از دلار در آستانه سیگنال های بیشتر در مورد سیاست پولی ایالات متحده از سمپوزیوم جکسون هول حمایت کردند، باآنکه نشانه هایی از ضعیف شدن رشد همچنان طلا را بالاتر از سطوح کلیدی نگه داشته است.
با این وجود، چشم انداز فلز زرد به علت افزایش نرخ های بهره ایالات متحده نامشخص بود. ارزش دلار در روز جمعه به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید، در حالیکه بازدهی خزانه داری به بالاترین حد در چند دهه گذشته افزایش پیدا کرد. داده های شاخص مدیران خرید تولید و خدمات از اقتصادهای بزرگ بسیار پایین تر از تخمین ها گزارش شد که از افزایش قیمت طلا حمایت می کرد.
با این وجود، تعداد آمریکایی هایی که درخواست های جدید برای دریافت مزایای بیکاری عرضه کردند، برای دومین هفته متوالی کاهش پیدا کرد، اطلاعات سفارش های کالاهای بادوام اصلی ایالات متحده هم بهتر از انتظارات گزارش شد.
طبق گزارش اینوستنیگ نیوز، دو مقام فدرال رزرو به صورت آزمایشی از جهش بازدهی بازار اوراق قرضه بعنوان چیزی که می تواند مکمل کار بانک مرکزی برای کاهشی شدن اقتصاد و بازگرداندن تورم به هدف ۲ درصد باشد، استقبال کردند و البته افزودند که شانس خوبی برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد.
منبع:

1402/06/05
13:11:23
0.0 / 5
238
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد