دکورپرداز
دکور پرداز

تجربه عملی حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی

تجربه عملی حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی

به گزارش دکور پرداز، رئیس کل بانک مرکزی جایگزینی عرضه و تحویل دینار به زائرین اربعین حسینی را که برای اولین بار با موفقیت انجام گرفت تجربه عملی حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی اعلام نمود.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در پیامی ضمن تشکر از همه دست اندرکاران و برگزارکنندگان اربعین حسینی و تقدیر ویژه از مدیریت مدبرانه مسؤلان ارزی بانک مرکزی، مدیران بانکهای عامل فروش ارز اربعین، وزارت کشور و تمام ارگان ها اشاره کرد: خدمات ارز اربعین امسال با چند تفاوت اساسی با سالهای قبل توسط شبکه بانکی کشور انجام گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی عرضه ارز اربعین توسط ۶ بانک بزرگ کشور در قالب ۱۷۹۰ شعبه شهری و روستایی را اقدامی مهم برشمرد و اظهار داشت: سال جاری برای اولین بار، مراحل دریافت ارز اربعین، ساده تر شد و تلاش گردید سهم بیشتری از خدمات توسط سامانه های غیر حضوری صورت پذیرد.

فرزین اشاره کرد: از ماه ها قبل، منابع دیناری عرضه ارز اربعین زائرین ایرانی در بزرگترین گردهمایی جهان فراهم و برای نخستین بار هم به جای ارزهای دلار و یورو، از ارز کشور مقصد استفاده شد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: مسؤلان این بانک از ماه ها قبل، برآورد دقیقی از منابع دیناری مورد نیاز تا پایان سفر اربعین حسینی را پیش بینی کردند و با برنامه ریزی دقیق، خدمات عرضه ارز اربعین با نرخ یکسان و بدون هیچ کمبودی در تمام شعب و در طول روزهای هفته عرضه شد. در طول ایام اربعین حسینی هم همگان شاهد بودند که این اقدام هوشمندانه سبب کاهش نرخ دینار در بازار غیررسمی شد.

فرزین در ادامه اشاره کرد: الگوی به کار گرفته شده که خوشبختانه مورد رضایت زائرین اربعین حسینی و مقامات مختلف کشور هم قرار گرفت را میتوان برای سایر کشورهای منطقه هم به کار برد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: هم اکنون معاملات کالایی کشورمان با سایر کشورها عموماً با ارزهای یورو، درهم، یوان، روبل، روپیه و دینار صورت می پذیرد ولی درباب معاملات سیاحتی و غیرتجاری، همچنان ارزهای غالب یورو و دلار است که تجربه عملی "حذف دلار از مبادلات غیر تجاری و سیاحتی" در روزهای اربعین سال جاری برای نخستین بار در کشور صورت گرفت.

فرزین اشاره کرد: بر این اساس تعمیم تجربه رضایت بخش استفاده از ارز محلی در اربعین حسینی سال جاری به سایر کشورهای منطقه، موضوعی است که درحال بررسی کارشناسی و برنامه ریزی عملیاتی است و انشاالله به زودی شاهد اجرای آن خواهید بود.

رئیس کل بانک مرکزی همینطور با تشکر از رسانه ها در اطلاع رسانی های بموقع عرضه ارز اربعین اظهار داشت: حتما رضایت زائرین اربعین سال جاری سند افتخار بزرگی برای همکارانم در نظام بانکی کشور است و بر همین اساس، صمیمانه از زحمات و کوشش های تک تک آنها تشکر می کنم.

فرزین با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران برگزاری اربعین حسینی اشاره کرد: از مدیریت مدبرانه همکاران ارزی بانک مرکزی و مدیران بانکهای عامل فروش ارز، وزارت کشور، جناب سردار وحیدی و بخصوص سردار میراحمدی، ریاست محترم ستاد اربعین هم کمال تشکر و امتنان را دارم.


منبع:

1402/06/19
12:11:08
0.0 / 5
344
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد