دکورپرداز
دکور پرداز

آغاز واریز سود سهام عدالت از فردا

آغاز واریز سود سهام عدالت از فردا

به گزارش دکور پرداز، وزیر اقتصاد از آغاز واریز سود سهام عدالت از فردا اطلاع داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در جمع خبرنگاران از آغاز واریز سود سهام عدالت به ۴۵ میلیون سهامدار از فردا اطلاع داد و اظهار داشت: از فردا پرداخت سود سهام عدالت از ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان برای ۴۵ میلیون نفر دارنده این سهام شروع می شود.
وی اضافه کرد: سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ پس از اینکه مجامع شرکت ها سال جاری برگزار و صورت های مالی آنها نهایی شد، دریافت شده و از فردا پرداخت ها شروع می شود. سقف این سود برای کسانی که سهام بیشتری دارند به یک میلیون تومان می رسد.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: با عنایت به این که همچنان بعضی از شرکت ها سود سهام عدالت سال قبل خویش را به صورت کامل پرداخت نکرده اند، امیدواریم تا پایان سال جاری باقیمانده سود سهام عدالت را به ۴۵ میلیون دارنده سهام عدالت پرداخت نماییم.
وی همینطور در مورد معافیت مالیاتی خیریه ها بیان نمود: پارسال توافق بسیار دقیقی بین انجمن های خیریه و صندوق های قرض الحسنه و سازمان امور مالیاتی کشور انجام شد مبنی براینکه تمام قرض الحسنه که درخواست برخورداری از تمام معافیت های قانونی مالیاتی را دارند به شرط شفافیت کامل صندوق می توانند از این مزیت استفاده نمایند.

وی افزود: صندوق ها و خیریه ها برای دریافت معافیت مالیاتی باید تمام پرداخت های صندوق قرض الحسنه را به اطلاع سازمان امور مالیاتی برسانند و بعد از ایجاد شفافیت کامل می توانند از معافیت قانون استفاده نمایند. ازاین رو از این طریق هم هدف قانون گذار که به دنبال رشد این مجموعه های خیریه و قرض الحسنه با عرضه مشوق ها است، محقق می شود هم مشکلات در رابطه با فرارهای مالیاتی در چارچوب فعالیت خیریه ها برطرف می شود.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: برای پیشگیری از این نوع فرار مالیاتی این توافق از سال ۱۴۰۱ به شکل جدی در حال اجرا می باشد.


منبع:

1402/09/24
13:16:33
0.0 / 5
261
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد