دکورپرداز
دکور پرداز

خاندوزی خواهان حذف نام ایران از ذیل سفارش هفت FATF شد

خاندوزی خواهان حذف نام ایران از ذیل سفارش هفت FATF شد

دکور پرداز: وزیر اقتصاد در نامه ای اعتراضی به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) خواهان آن شد تا نام جمهوری اسلامی ایران از ذیل سفارش 7 و سایر اسناد مرتبط این نهاد با قطعنامه 2231 شورای امنیت حذف شود.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، سفارش ۷ گروه ویژه اقدام مالی (FATF) درباب تحریم های هدفمند در رابطه با اشاعه سلاح های کشتار جمعی است که از کشورها می خواهد در امتداد قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدامات بیان شده از قبیل توقیف وجوه و دارایی های اشخاص تعیین شده را بدون تأخیر اعمال نماید.
قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ در امتداد اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به اجرای قطعنامه های قبلی سازمان ملل متحد درباب ایران (۱۳۷۳، ۱۷۴۷، ۱۸۰۳ و ۱۹۲۹) تمام کرد ولی اقدامات محدود کننده ای از قبیل اعمال تحریم های مالی هدفمند را ایجاد کرد.
بر اساس قطعنامه مزبور مفاد این قطعنامه در یکی از دو شرط الف) تا ۸ سال بعد از تصویب برجام (JCPOA) و ب) در صورت اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) قابل اجرا می باشد.
بر این اساس با در نظر گرفتن تاریخ تصویب برجام در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۵ بند الف در مورد جمهوری اسلامی ایران صدق می کند.
بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، نامه ای در این خصوص از دبیرخانه سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۹ اکتبر به جمهوری اسلامی ایران ارسال شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان نیز در نامه ای اعتراضی به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) خواهان آن شد تا نام جمهوری اسلامی ایران از ذیل سفارش ۷ و سایر اسناد مرتبط این نهاد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد حذف شود.

1402/10/19
12:42:31
0.0 / 5
192
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد