دکورپرداز
دکور پرداز

عاملیت بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات ارزی لابراتوار آب و خاک

عاملیت بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات ارزی لابراتوار آب و خاک

دکور پرداز: رییس دانشگاه تهران با حضور در بانک کشاورزی، با مدیرعامل این بانک پیرامون توسعه همکاریهای دوجانبه خصوصاً پروسه تامین مالی تسهیلات ارزی پروژه تجهیز لابراتوار مرکزی گفت و گو کرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی روز یکشنبه ۱۷ دی ماه در این نشست ضمن اشاره به سابقه ۹۰ ساله این بانک و ماموریت های ویژه آن در تامین امنیت غذایی کشور، دانشگاه تهران را یکی از با اهمیت ترین پایگاه های علمی و فرهنگی کشور عنوان نمود و عنوان کرد: با عنایت به ارتباط موضوعی فعالیت بانک و دانشگاه در حوزه خدمات آزمایشگاهی گمرک و آنالیز آب و خاک، با نگرش مثبت تلاش می نماییم شرایط مناسب برای ارائه خدمات به دانشگاه ضمن رعایت چارچوب ها و دستورالعمل های نظارتی، در کوتاهترین زمان ممکن فراهم گردد.
مدیرعامل بانک کشاورزی ظرفیتهای دانشگاه تهران را بستری مناسب برای همکاری هرچه بیشتر با این بانک دانست که می تواند زمینه ساز تنوع بخشی به ارتباطات مالی بانک کشاورزی و دانشگاه در حوزه های ریالی و ارزی شود.
وی ضمن اشاره به سیاست های کلی توسعه دریا محور ابلاغی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: قسمتی از این سیاست ها معطوف به بخش کشاورزی است که می توان آنرا بعنوان فرصتی ویژه برای همکاری بین بانک کشاورزی و دانشگاه تهران قلمداد کرد.
در ادامه این نشست، سیدمحمد مقیمی رییس دانشگاه تهران نیز ضمن اشاره به دیدگاه های مشترک دو مجموعه در مورد ایفای مسئولیت های اجتماعی، خواهان تقویت و تعمیق هرچه بیشتر همکاریهای مالی بانک کشاورزی با دانشگاه تهران شد.
وی تمهیدات بانک کشاورزی و صدور موافقت اصولی این بانک در مرداد ماه امسال برای پروژه تجهیز لابراتوار جامع مرکزی دانشگاه تهران را دارای آثار مثبت قابل توجه برای کشور دانست که از آن جمله می توان به پیشگیری از خروج ارز و نیز ارائه خدمات ویژه به سازمان هایی مانند گمرک و استاندارد، اشاره نمود.
رئیس دانشگاه تهران، رویکرد علمی و تخصصی بانک کشاورزی و همسویی آن با برنامه های کلان دولت را قابل تقدیر و عاملی برای سرعت بخشیدن به مسیر پیشبرد اهداف عالی نظام بخصوص در مجموعه های دانشگاهی بعنوان موتور محرک اقتصاد دانست.
بر اساس این گزارش، خدمات لابراتوار جامع مرکزی دانشگاه تهران شامل خدمات آزمایشگاهی تخصصی گمرک، آنالیز خاک و آنالیز آب است که عموماً در کشور لابراتوار های معتبر برای انجام آن وجود ندارد و در مراکز خارج از کشور صورت می گیرد.
راه اندازی این لابراتوار با همکاری بانک کشاورزی بستری مناسب برای توسعه علمی و بهبود دستاوردهای کیفی در حوزه صادرات و واردات کالا ایجاد خواهد نمود.

1402/10/22
14:09:15
0.0 / 5
223
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد